Binance, Tüm Ödenmemiş BUSD Kredi ve Teminat Pozisyonlarını Kapatma Kararı Aldı

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Binance’in kredi platformu Binance Loans, tüm ödenmemiş Binance USD (BUSD) kredi ve teminat pozisyonlarını 25 Ekim saat 11.00’da kapatacağını duyurdu. Binance, kullanıcılarının etkilenen kredilerini 25 Ekim saat 10.59’a kadar ödeyerek kapatmalarını tavsiye etti. ABD’deki düzenleyiciler tarafından dava açılan ve ABD Adalet Bakanlığı’nın da harekete geçmesi beklenen Binance, bir süredir stablecoin BUSD’yi piyasadan kaldırmakla meşgul.

Binance, BUSD’yi gerekçe göstererek Paxos’u hedef aldı. Paxos’un gerçekleştirdiği BUSD ihracını, menkul kıymet yasalarını ihlal olarak değerlendiren Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Paxos’a dava açma hazırlığındaydı. Paxos, SEC’in bu hamlesinin ardından BUSD ihracını durdurdu ve bu durum BUSD piyasasında paniğe neden oldu.

Binance, BUSD işlem paritelerinde temizlik yapmaktaydı ve Binance Loans kararının da BUSD’nin piyasadan kaldırılması adına atılmış bir adım olduğu görülüyor. Binance Loans platformu, BUSD, USDT, BTC ve ETH gibi kripto paraları kullanarak kredi almak isteyen kullanıcılara hizmet sağlıyor. Kullanıcılar, kredi kullanmak için BTC, ETH, BNB ve diğer kripto paraları teminat gösterebiliyorlar.

Binance Loans’daki kredi koşulları, süre olarak 7, 14, 30, 90 ve 180 gün üzerinden, faiz ise saatlik olarak hesaplanıyor. Kullanıcılar, krediyi önceden ödemeyi seçebiliyorlar, ancak faiz miktarı en yakın saate kadar yuvarlanıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Fiyatında Yükseliş Beklentisi: DigitalCoinPrice Analizi

Sonraki Haber

Solana’nın Yerel Varlığı SOL’un İki Yıl İçinde 10 Kat Artacağı Tahmin Ediliyor

İlgili Haberler