Neden Binance Tether Arzının %70’ini Elinde Bulunduruyor?

İlayda Peker

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı bir Twitter paylaşımı ile Binance’in Tron tabanlı USDT stablecoin’inin tüm arzının yüzde 70’ini elinde tutmasının tamamen işlem platformunun çok  fazla sayıda kullanıcıya sahip olmasına bağlı olduğunu ifade etti. Zhao’ya göre borsa, Tether (USDT) stablecoin’inin farklı versiyonları arasında ayrım yapmıyor.

Zhao yaptığı açıklamalarda, Binance’in kendisinin fazla miktarda USDT’sinin olmadığını ve kullanıcılarının USDT’leri ile borsa fonlarının karıştırılmaması gerektiğini savundu.

Tether’de Neler Oluyor?

Bu ayın başlarında Tron merkezli USDT, amiral gemisi stablecoin’in üçüncü en büyük versiyonu haline geldi ve Omni Layer’ı geride bıraktı. 22 Mayıs itibarıyla ise Tron ağında yayınlanan USDT token’larının miktarı 2.2 milyarı aştı.

Öte yandan Tether, daha hızlı işlem yapmak için Kasım 2017’de orijinal zincirinden Ethereum‘a taşınmaya başlamıştı. O zamandan beri ERC20 USDT, Tether dünyasında baskın bir güç haline geldi ve toplam arzın yüzde 63’ünden fazlasını temsil etmeye başladı.

Bunların yanında Aralık ayında, stablecoin daha hızlı işlem gerçekleştirilmesini sağlayabilecek yeni bir Omni versiyonunun geliştirilmesini finanse etti.

Binance’in Kendi Token’ı

Yapılan açıklamalara göre Binance ve Huobi, TRC20 tabanlı token’ların yüzde 85’ine sahip. Bu, iki borsa’nın Tron’un Steem devralma girişiminde kilit rol oynadığını düşünülmesine sebep oluyor.

Ayrıca Zhao, Binance’in desteklemek için kendi token’ı olduğunu ifade ediyor ve Tether mücadelesinde tarafsız olduklarını dile getiriyor.

Bunların yanında Binance, Eylül 2019’da BUSD adı verilen “tamamen denetlenmiş” ve dolara sabitlenmiş stablecoin’ini piyasaya sürdü. Geleneksel para destekli kripto para birimlerine artan talep nedeniyle BUSD’nin piyasa değeri halihazırda yaklaşık 179 milyon dolara yükseldi.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Ve Çin Arasındaki Tansiyon Yükseliyor: BTC Nasıl Etkilenir?

Sonraki Haber

Vodafone’dan Bir Blockchain Hamlesi Daha Geldi

İlgili Haberler