Binance Hakkında Şok İddia: Kripto Avukatından Önemli Açıklamalar

Bitcoin Haber

Binance, şu anda çeşitli yasal sorunlarla karşı karşıya. Üst düzey yetkililerin istifaları ve ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) açtığı soruşturmaların yanı sıra, kripto avukatı ve aktivist John Deaton, Binance hakkında DoJ tarafından bir dava açılması ihtimaline işaret ediyor.

13 Eylül’de sosyal medya platformu üzerinde gerçekleşen bir yayında konuşan John Deaton, Binance hakkında DoJ tarafından yasal işlem başlatılabileceğini belirtti. Kripto para piyasasında yaşanan olağandışı olaylara dikkat çeken Deaton, Binance’a karşı mühürlü bir iddianame sunulabileceğini belirtti.

Deaton, düzenleyicilerin ve yasama organlarının kripto para endüstrisine yaklaşımında belirgin bir değişiklik olduğunu belirtti. Piyasa katılımcılarının uzun sürecek bir yasal savaş için hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi. Avukat, düzenleyicilerin kripto para birimlerini tamamen ortadan kaldırmaktan, onları ezerek geleneksel oyuncuların devralabileceği bir duruma getirdiğini belirtti.

Deaton ayrıca, kripto para birimlerinin 2025 yılına kadar ABD mahkemelerinde tartışılmaya devam etmesi gerektiğini belirtmişti. Avukat, bu noktadan sonra ABD’de konuyla ilgili siyasi bir fikir birliğine varılmasını bekliyor. Bu nedenle, Binance’in anlaşma yapmak ya da teslim olmak yerine mücadele etmek istemesi beklenenden daha zor olabilir.

Son olarak, avukat Jeremy Hogan, ABD’nin kripto para piyasasını düzenlemeye çalıştığı bir dönemde, piyasa düzenlemelerinin yükü altında bireylerin ve yeniliklerin minimum yasal kısıtlamalarla gelişebileceği bir ortam aradığını belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Analisti Cowen’den Bitcoin İçin 3 Senaryo

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Yükselişte: Bitcoin ve Ethereum Değer Artışı Kaydediyor

İlgili Haberler