HSBC, Kripto Para Alanında Geri Adım Attı

Bitcoin Haber

2021 boğası dahil birçok dönemde kripto para yatırımcılarına karşı negatif bir yaklaşım sergileyen HSBC’nin kripto para konusundaki tutumu değişti. Daha önce kripto paralar konusunda katı adımlar atan ve bu alanda müşterilerinin faaliyetlerini kısıtlayan banka, şimdi bu tutumunu terk ediyor ve kripto para saklama altyapısı sağlayan firmalarla işbirliği yapmaya başlıyor.

HSBC’nin bu değişikliği, kripto paralara olan ilginin artabileceğini gösteriyor. Londra merkezli banka, kripto para saklama teknolojisi firması Fireblocks ile işbirliği yapacak. Fireblocks, kripto para saklama teknolojilerinde uzmanlaşmış bir şirket olup, birçok büyük finans kuruluşuyla çalışıyor.

Bunun yanı sıra, büyük bankaların kripto paralarla ilgisi, düzenleyici belirsizlikler nedeniyle azalmış olmasına rağmen, BlackRock gibi dev finans kuruluşlarının ilgisiyle yeniden canlanıyor. Bankalar, müşterilerine kripto para alıp satabilecekleri bir platform oluşturmayı hedefliyorlar.

Örneğin, Garanti BBVA, bu alanda ilk adımı atan bankalardan biri oldu ve önümüzdeki yıl BTC için müşterilerine alım/satım hizmeti sunmayı planlıyorlar. Diğer taraftan, Asya ve Avrupa’da düzenleyici belirsizliklerin daha az olması, bu bölgedeki finans kurumlarının kripto paralar konusunda daha avantajlı hale gelmelerini sağlıyor.

Son olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı’nın ETF başvuruları üzerinde incelemelerini sürdürdüğü belirtiliyor. Bu durum, kripto paraların finans dünyası tarafından giderek daha fazla kabul görmeye başladığının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kadir Has Üniversitesinden ABD işbirliğiyle Dijital Varlık Eğitimi ve Sertifikası

Sonraki Haber

Coinbase, Kripto Piyasasını Amazon’a Dönüştürmeyi Hedefliyor

İlgili Haberler