Ripple, COVID-19 Salgınıyla Mücadele İçin Büyük Bir Bağış Yaptı

İlayda Peker

Öncelikle Çin ardından tüm dünya koronavirüs salgını ile karşı karşıya kaldı ve salgın ile mücadele konusunda her kesim farklı yardımlar yapmaya çalışıyor. Bu konuda kripto para ekosistemi de elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz günlerde Binance bir yardım kampanyası başlattığını açıkladı. Binance’in ardından San Fransico merkezli start-up Ripple da bağış yapacağını duyurdu.

200.000 Dolarlık Bağış

Ripple’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara göre Tipping Point Community ve Silicon Valley Community’e koronavirüs ile mücadele kapsamında 200.000 dolarlık bir bağış yapılacak. Şirket konuyla ilgili, “Bu zorlu zamanlarda, Ripple COVID-19 pandemisine karşı küresel yardımın bir parçası olmaya kararlıdır. Her biri 100 bin dolar olmak üzere Tipping Point Community’nin COVID acil müdahale fonuna ve Silicon Valley Community’nin COVID Bölgesel Yanıt Fonuna kendi içimizden bağışlar yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Ripple, koronavirüsle mücadelenin bir parçası olan evden çalışma ortamının bir parçası olduklarını ve çalışanlarının uzaktan katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etmişti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse o dönemde yaptığı açıklamalarda, şirketin ekibinin refahına öncelik verdiğini açıkça belirtmişti.

Bununla birlikte, Ripple bu zor zamanlarda müşterilerine destek olmaya da devam ediyor. Dünya ekonomileri virüsle savaşmak için temelde tek tek kapanırken, Garlinghouse’a göre dünya çapında para transferine büyük bir ihtiyaç var.

Diğer Bağışlar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi dünyanın önde gelen kripto borsalarından birinin Blockchain tabanlı bağış platformu olan Binance Charity, yakın zamanda “COVID’e Karşı Kripto” kampanyasını başlattı. Binance, 1 milyon dolarlık büyük bir katkı ile bağış kampanyasını başlattı.

Öte yandan 12 Mart’ta Italian Red Cross, hastalıkla mücadele etmek için bir Bitcoin bağış toplama kampanyası başlattı. Yaklaşık olarak 21.000 dolardan fazla para toplamayı başaran topluluk başlangıçta koymuş olduğu 10.000 dolarlık hedefini aşmış oldu.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED 50 BTC Ağı Değerinde Para Basmaya Hazırlanıyor, BTC Nasıl Tepki Verebilir?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri Her Geçen Gün Artıyor: 350.000 Dolar!

İlgili Haberler