Binance CEO’su Kripto Para Piyasası ve Davaları Değerlendirdi

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı yatay seyretmekte ve altcoinlerdeki kayıplar devam etmekte. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), son bir AMA oturumunda kripto para piyasaları ve var olan davalara dair görüşlerini paylaştı. CZ, DeFi’nin geleceğine dair öngörülerini dile getirdi ve merkeziyetsizleşmenin sektör için iyi olduğunu belirtti. Ayrıca, CeFi hacminin %5 ila 10’u arasında bir yerde olan DeFi’nin, bir sonraki kripto boğa sezonunda merkezi borsaları aşabileceğini ifade etti.

Binance CEO’su, bu görüş doğrultusunda Binance Labs’ın son birkaç ayda 4’ten fazla DeFi platformuna yatırım yaptığını belirtti. CZ ayrıca, merkezi olmayan protokol Uniswap’a karşı açılan davanın reddedilmesine ilişkin görüşlerini paylaştı. Bu kararı mantıklı ve net buldu ve ABD yargısının kripto paralara karşı daha ılımlı bir tavır takındığını söyledi.

30 Ağustos’ta Uniswap’a, CEO’suna, vakfına ve kurumsal yatırımcılarına karşı açılan toplu dava, bir ABD federal mahkemesi tarafından reddedildi. Davacılar, Uniswap’taki dolandırıcılık tokenleri nedeniyle para kaybettiklerini iddia etmişti. Ancak yargıç, davayı reddetti çünkü iki taraf da dolandırıcıların kimliğini tespit edememişti.

Bir kişi, geliştiricilerin platformlarının kötüye kullanılmasından sorumlu olamayacağını belirten hakimin kararını hatırlattı. Bu durumun DeFi üreticileri için olumlu bir haber olduğunu belirtti. CZ ise, kod yazmanın ifade özgürlüğü olduğunu ve bu gelişmenin çok iyi olduğunu ifade etti.

Son olarak CZ, her ülkenin kriptoya ihtiyacı olduğunu ve finansal inovasyon açısından liderliği sürdürmek isteyen ülkelerin bunu benimsemesi gerektiğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Çin Mahkemesi, Kripto Para İle İlgili Sözleşmeyi Geçersiz Saydı

Sonraki Haber

Bitcoin Vadeli İşlemlerinde Açık Faiz 5 Ayın Dibinde: Piyasa Yorgunluğu ve Yatırımcı Umutları

İlgili Haberler