Binance Kripto Para Birimlerini Günlük Kullanıma Getiriyor

İlayda Peker

Kripto para borsası Binance, kullanıcılarının sadece kripto para saklamaktansa kripto para birimlerini günlük hayatlarında da kullanmalarına imkan tanımak amacıyla Binance Pay adlı yeni bir ödeme sistemi başlattı.

Binance Pay

Borsanın yeni ürünle ilgili sayfasına göre, şu anda beta sürümünde olan Binance Pay, kullanıcıların dünya çapında temassız, sınırsız ve güvenli bir şekilde kripto para birimi ödemeleri yapmasına olanak tanıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Binance Pay, bu yıl çok emek harcamayı planladığımız bir sepet ürün. Ödemelerin kripto için en bariz kullanım durumlarından biri olduğunu düşünüyoruz.” sözlerini kullandı.

Yapılan açıklamalara göre Pay platformu kullanıcıların, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Swipe (SXP), Binance Coin (BNB) ve BUSD olma üzere 5 kripto para birimi ve Euro olmak üzere şimdilik tek bir geleneksel para birimi ile alışveriş yapmalarına imkan tanıyacak.

Bunlara ek olarak CoinDesk’in haberine göre bir yetkili, Binance’in yakın zamanda daha fazla ödeme seçeneği ve detay ile ilgili bilgiler paylaşacağını dile getirdi.

Binance Pay Kullanımı

Kullanıcıların ödeme yapabilmeleri için Binance Pay cüzdanlarına (Binance Kart cüzdanı ile paylaşılan) para yüklemeleri gerekecektir. QR kodları ise alışveriş esnasında ödeme yapılırken oluşturulacak.

CZ’ye göre ödemeler kripto için en belirgin kullanım durumlarından biridir, ancak işletmeler dalgalanan fiyatlar ve düşük benimseme konularında zorluklarla karşı karşıya.

Bu sebeple Binance Pay, işletmelerde geleneksel para destekli stablecoin’leri kabul etme seçeneği sunuyor, böylece fiyat volatilitesinden etkilenmeden kripto para ile alışveriş imkanı sunulmuş olacak.

Bunlara ek olarak kullanıcılar doğrudan kripto ile ödeme yapabilirler. CZ konuyla ilgili olarak “Bu, kullanıcıların tamamen kriptoda kalmasını sağlıyor.” sözlerini kullandı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Çok Güçlü Ralli Sinyalleri Alınıyor

Sonraki Haber

Nominex Borsası İncelemesi: Test, Değerlendirme ve 2021 Rehberi

İlgili Haberler