Binance CEO’su CZ, ABD Düzenleyici Kurumun İddialarına Yanıt Verdi

Bitcoin Haber

Kripto para borsası olan Binance‘in CEO’su CZ, borsanın hızlı yayılma stratejisi sonucunda birçok devletin düzenleyici kurumuyla karşı karşıya geldiğini belirtti. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde SEC tarafından sunulan belgelerde, Binance US ve Ceffu arasındaki ilişkinin şüpheli olduğu iddia edildi.

CZ, bu iddialara karşı çıkarak, Binance US’in Ceffu ya da Binance Custody kullanmadığını ve asla kullanmayacağını belirtti. Ayrıca, düzenleyici kurumun Binance US ile ana şirketi arasındaki bağlantıyı öne sürdüğünü ve müşterileri yabancı bir kuruluşa maruz bırakabilecek bir saklama birimi kullandığını iddia ettiğini söyledi.

Düzenleyici kurum SEC, Binance US’in müşteri varlıklarının nasıl ele alındığına dair daha fazla detay istedi. Ancak, SEC’in bu taleplerini yerine getirmediği belirtildi. SEC, ABD müşterilerinin varlıklarının global borsa ile aynı yerde saklanıyor olma ihtimalini saldırı argümanları arasında yer verdi.

FTX çöküşünün ardından ABD’li kurumlar kripto piyasasını regüle etmediklerini fark etti. Bunun üzerine, kripto şirketlerini yaptırımlar yoluyla mevcut yasaların dar kalıbına sıkıştırmaya çalıştılar. Ancak, mevcut yasaların bir kripto borsasının müşteri varlıklarını tam olarak nerede, nasıl ve hangi lisansa sahip saklama şirketleri aracılığıyla tutacağını belirlemediği belirtildi.

Binance, hukuki mücadele yolunu seçerek ülkedeki faaliyetlerini durdurmadı. Ancak, bu durum Binance US müşterilerinin borsadan uzaklaşmasına ve günlük hacimlerin birkaç milyon dolara kadar düşmesine neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Base, Solana’yı TVL Değerinde Geride Bırakarak Blockchain Ağlarında 9. Sıraya Yükseldi

Sonraki Haber

Alman Regülatörden Kripto Para Çağrısı: AB’nin Kripto Düzenlemelerinde Son Durum

İlgili Haberler