Kripto Para Piyasalarında Son Durum ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında son durum ve yatırımcıların beklentileri hakkında bilgi veren bir makale yayınlandı. Bitcoin fiyatının 26.500 dolar seviyesinde sabit kaldığı ve kripto para piyasalarının kümülatif hacminin 20 milyar doların altına indiği belirtildi. Ancak, gerçek bir yükseliş için bu hacmin 70 milyar dolar üzerinde sabitlenmesi gerektiği vurgulandı.

Kripto paraların kümülatif değeri 1,06 trilyon dolar olduğunu ve Cuma gününe göre yaklaşık 100 milyar dolarlık bir artış olduğu belirtildi. Ayrıca, haftalık bazda Bitcoin’in yüzde 3’e yakın artış yaşadığı ve TON Coin’in en büyük 10 kripto para arasında dikkat çekici şekilde yükseldiği belirtildi. TON Coin’in haftalık kazançlarının %40’a ulaştığı ve Solana’yı geçerek en büyük dokuzuncu kripto para konumuna yükseldiği ifade edildi.

Çarşamba akşamı yapılacak Fed toplantısı öncesinde faizlerin kesin biçimde sabit bırakılması bekleniyor. Ayrıca, mevcut görüntü Fed’in bu toplantıda veya en geç Kasım ayında faiz tavanını ilan edeceği yönünde olduğu belirtildi. ABD Doları endeksi kritik 105 seviyesini aştı ve 106 bölgesinin üzerinde kapanışlar yaparsa yeniden Ekim ayındaki 115’li bölgeye tırmanabileceği ifade edildi.

Petrol fiyatlarının da Ağustos ve Eylül aylarında sırasıyla %7 ve %9’a yakın yükseldiği belirtilerek, bu durumun son gelen Ağustos enflasyon verisinde artışa neden olduğu vurgulandı. Ayrıca, petrol fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi durumunda, sonraki Fed toplantılarının tonunu belirleyen enflasyon verisinde de artışın devam etmesi bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Rekorlar Tazeledi: Cüzdan Adresi ve İşlem Hacmi Zirve Yaptı

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Beklenen Haftalık Gelişmeler

İlgili Haberler