Binance, 3. Çeyrek Kripto Para Piyasası Raporunu Yayınladı

Bitcoin Haber

Binance’in araştırma kolu olan Binance Research, kripto para piyasasının üçüncü çeyrek durumunu açıklayan bir rapor yayımladı. Bu raporda, kripto para piyasasının genel durumu, Layer 1 ve Layer 2’ler, DeFi ve NFT piyasası ile oyun piyasasına dair veriler bulunmaktadır. Rapora göre, yılın üçüncü çeyreği kripto para piyasası için zorlu geçmiş ve kripto para piyasasının toplam değeri bir önceki çeyreğe göre yüzde 8,6 oranında düşmüştür. Bununla birlikte, kurumsal benimseme çeyrek boyunca artmıştır.

Araştırmaya göre, Layer 1 ve Layer 2 ağları çeyrek boyunca zincir üstü aktivitelerde düşüş yaşamıştır. Ancak Ethereum Layer 2 ağlarının aktivitesi, Coinbase borsasının Layer 2 ağı Base’in lansmanının etkisiyle artmıştır.

Rapor, DeFi ve NFT piyasalarına detaylı bir şekilde yer vererek her iki piyasanın son durumunu özetlemiştir. DeFi’de kilitlenen varlıkların toplam değeri bir önceki çeyreğe göre yüzde 13,1 oranında azalarak 38.5 milyar dolara gerilemiştir. Bu düşüşün nedenleri arasında DeFi getirilerindeki düşüş, riskten kaçış eğilimi ve Ethereum’un fiyatındaki düşüş bulunmaktadır.

NFT piyasası ise yaklaşık son üç yılın en düşük performansına sahip bir çeyrek geçirmiştir. Çeyrek boyunca NFT satış hacmi 299 milyon dolar olarak kaydedilmiştir. Bu durum, birçok NFT koleksiyonunun taban fiyatlarının düşmesi ve Ethereum’un fiyatındaki düşüş ile ilişkilendirilmektedir.

Son olarak, rapor kripto para piyasası ile giderek daha fazla etkileşime giren oyun sektörüne de yer vermiştir. Rapora göre, oyun sayısına göre BNB Chain, Ethereum ve Polygon gibi ağlar yaklaşık yüzde 66 pazar payıyla sektördeki liderliğini sürdürmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale, Bitcoin Tröst’ünü ETF’ye Dönüştürme Sürecini Hızlandırıyor

Sonraki Haber

Ethereum Adreslerinde Rekor Artış: 100 Milyon Adrese Ulaşıldı

İlgili Haberler