BitMEX’te 3.18 Milyon Dolarlık Fon Çıkışı Oldu

BitMEX’te 3.18 Milyon Dolarlık Fon Çıkışı Oldu

Dünden beri Bitcoin ve çoğu kripto para aşağı yönlü bir hareket izliyor ve bazıları da stabil olarak yollarına devam ediyor. Dün Bitcoin yaklaşık olarak 7.590 dolar seviyesinde günü kapattı. Bu da Bitcoin’in bugün de düşüşe devam etmesine yol açtı. Bu fiyat hareketinin borsalarda da etkisi görüldü.

BitMEX’teki Hareketlilik

Fiyat hareketleri sebebiyle kripto para borsası BitMEX’teki uzun vadeli yatırımlar sebebiyle likidite dalgalanması yaşandı.

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi Bitcoin’in fiyatı 1 saatten kısa süre içinde 7.300 dolar seviyesinden 7.200 dolar seviyesine kadar gerileyerek yaklaşık olarak 100 dolarlık bir kayıp yaşadı. Bu düşüş genel piyasa için çok büyük bir hareket olmasa da BitMex’te bu sebeple 3.18 milyon doların üzerinde fon çıkışı olduğu rapor edildi. Emir girişlerinin çoğunluğunun XBT üzerinde olduğu görülüyor.

Fiyat Tahminleri

Yıl sonuna adım adım yaklaşırken analistler de hem 2019 sonu için hem 2020 yılı için tahminlerini paylaşmaya devam ediyor.

Analistlerin bazıları yarılanma ve diğer olumlu gelişmeler sebebiyle Bitcoin fiyatında 2020 yılında ciddi fiyat artışları gerçekleşeceğini ifade ederken bazıları da bu sefer tarihin tekerrür etmeyeceğini dile getiriyor.

Öte yandan daha da ilerisi için fiyat tahminlerinde bulunan analistler de var. Örneğin, bir Bitcoin boğası olarak tanınan Tone Vays yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in 2023 yılında 50.000 dolara kadar çıkabileceğini söylemişti.

Ayrıca Tim Draper yaptığı tahminlerde daha da yüksek seviyelerin görülebileceğini ifade ederken Bitcoin’in gelecekten 250.000 dolara kadar çıkabileceğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.