Binance, 25. BNB Yakımını Tamamladı: 2.13 Milyon Adet BNB Dolaşımdan Çıkarıldı

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Binance Coin (BNB) yakımlarının 25’incisini gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu yakımda toplamda 2.13 milyon adet BNB, dolaşımdan çıkarıldı. Yakılan BNB’lerin toplam değeri yaklaşık 501.6 milyon dolar.

Binance, Temmuz ayında gerçekleştirdiği 24. BNB yakımında yaklaşık 484 milyon dolar değerinde 1.99 milyon adet BNB’yi dolaşımdan çıkarmıştı. BNB, BNB Chain ekosistemini beslerken, BNB Beacon Chain, BNB Smart Chain ve opBNB L2s ve BNB Greenfield Blockchain‘lerinin yerel varlığı olarak hareket ediyor.

BNB aynı zamanda bir yönetim tokenı olarak hizmet ederken, sahiplerinin bu Blockchain’ler üzerine inşa edilen projelerle işlem yapmasına olanak sağlıyor. BNB’nin 2017 yılında piyasaya sürülmesiyle, 100 milyon adet BNB’nin (toplam arzın yarısı) bir yakım süreciyle dolaşımdan kaldırılacağı taahhüt edildi.

Her 3 ayda bir gerçekleştirilen BNB yakımlarıyla dolaşımda sadece 100 milyon adet BNB’nin kalması hedefleniyor. Bu taahhüt her çeyrekte otomatik olarak yerine getiriliyor ve yakılacak BNB adeti otomatik yakım mekanizması formülüne göre hesaplanıyor.

BNB otomatik yakımı bağımsız olarak denetlenebilir ve objektif bir süreç sağlar. Rakamlar üç ayda bir raporlanır ve yakım mekanizması Binance’den bağımsız olarak işler. BNB Chain, gerçek zamanlı yakım mekanizmasını kullanarak BNB Chain’in gas ücretlerinin bir kısmını gerçek zamanlı olarak yakmaya devam ediyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Tron (TRX) Fiyatı Yükseliyor: En Büyük 10 Kripto Para Arasında

Sonraki Haber

ABD Hükümeti, 5 Milyar Dolarlık Bitcoin Servetiyle Kripto Para Milyarderi Oldu

İlgili Haberler