Binance Coin (BNB) Rekora Doymuyor! BNB, Ethereum’a Rakip Olabilir Mi?

Mert Bahçe

Binance kripto para borsasının token’i Binance Coin (BNB), mart ayında konsolidasyon dönemi geçirmesinin ardından yeni bir rekora imza attı. BNB gün içerisinde 412 doları görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştirdi. 1 Şubat tarihi itibarıyla 46 dolar olan BNB fiyatı 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde muhteşem performansla bugün 400 doların üzerine çıktı.

Binance Coin Muazzam Bir Boğa Sezonu Geçiriyor

BNB boğa sezonunda kaydettiği yükselişlerle olağanüstü bir performans ortaya koydu. Binance Coin’in muazzam yükseliş grafiğine en büyük etki ise Binance Smart Chain ağının artan popülaritesinden geldi. Ethereum ağındaki yüksek gas ücreti, yatırımcıların işlem tutarının kendisinden yüksek işlem maliyetleri ödeme durumları görmesine neden oldu. Bu bağlamda, yatırımcılar ve DeFi geliştiricileri bu maliyetli işlemlerden kurtulmanın bir yolunu aradı.

Binance Smart Chain’in artan popülaritesinin boyutu zirvelere ulaşırken BSC üzerindeki işlem hacmi Ethereum ağını ikiye katladı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, BNB’nin Binance ağı için bir indirim token’ı olarak piyasaya sürüldüğünü, piyasa değeri sıralamasında üçüncü sıraya yükseldiğini hatırlattı. CZ ayrıca BSC’nin en iyi Blockchain ağına dönüşebileceğini iddia etti.

Birçok Ethereum savunucusu, BSC ağının merkezlileştirilmiş yapısını topa tuttu. Ancak birçok yatırımcı ve geliştirici daha düşük işlem ücreti ve işlem kolaylığı nedenleriyle BSC ağını tercih ediyor. Bununla birlikte Ethereum savunucuları, ETH 2.0’ın ağın ölçeklenebilirlik ve yüksek gas ücreti sorunlarını büyük ölçüde çözdüğü söylerken tam bir entegrasyon için en az iki yıl zamana ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Binance Coin, Ethereum’u Geçebilir Mi?

Geçtiğimiz son iki ayda Binance Coin olağanüstü yükselirken, BNB fiyatı bu kısa süre içerisinde 8 kat artış kaydetti. Ayrıca BNB 57 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bununla birlikte BNB piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi oldu.

BSC ağının artan popülaritesi, büyüyen DeFi pazar BNB’ye yeni rekorlar getirebilir. Birçok yorumcu, mevcut boğa sezonunda BNB’nin Ethereum’u geçeceğine inanıyor. En popüler ikinci para birimi olan Ethereum, 231 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bunun yanında BNB 57 milyar dolar ile ETH’yi takip ediyor. BNB’nin ETH’yi tahtından indirebilmesi için yaklaşık 4 kat artış yeterli olacaktır. Ancak Ethereum yıl başından bu yana piyasa değerinde 3 kat artış kaydetti. Bununla birlikte Ethereum’un mevcut momentumu yükseliş ivmesini işaret ediyor. Bu durumda şu an için Binance Coin’in Ethereum’u yakalaması pek olası gözükmüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi – 7 Nisan 2021

Sonraki Haber

Ünlü Fon Yöneticisi: Ethereum (ETH) Bir Değer Deposu Olacak!

İlgili Haberler