Binance Coin Fiyat Analizi: BNB 500 Doları Görebilecek Mi?

İlayda Peker

2021 yılında yaşanan boğa koşusunda iyi bir performans gösteren Binance Coin’in (BNB) yeniden 500 dolar görüp göremeyeceği ve bunun da ötesinde 2021 yılı içinde yeni bir rekora imza atıp atmayacağı hem yatırımcılar hem analistler tarafından tartışılıyor.

Binance Coin Fiyatı

Bir piyasa analizi firması olan Finbold tarafından analiz edilen veriler, kısa vadeli geri çekilmeye rağmen BNB’nin 500 dolarlık hedefinin hala mümkün olduğunu gösteriyor.

10 Mayıs 2021’de Binance Coin tüm zamanlar rekorunu kırmış ve 690 dolara kadar yükselmişti. Ancak tüm piyasada yaşanan düşüşle birlikte BNB fiyatı 247 dolara kadar geriledi.

Analistlerin açıklamalarına göre ise işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda yer alan Binance’in yerel kripto para biriminin şu anda yükseliş sinyalleri verdiği düşünülüyor.

Finbold ise bu noktada yaptığı açıklamalarda, fiyatta yaşanan toparlanmanın bir şekilde fiyat düzeltmesinden sonra BNB’yi satın alan yatırımcılardan gelen artan sermaye girişinden kaynaklandığını söyledi.

Öte yandan son zamanlarda BNB, platformda yer alan birçok proje nedeniyle ün kazandı. Ayrıca Finbold, Binance NFT piyasasını başlattığında BNB değerinin daha da artabileceğini tahmin ediyor. Buna ek olarak firma, DeFi ekosistemindeki boşluğu doldurmak için Binance çapraz zincir finansal desteğinin de fiyat artışında rol oynayacağını belirtiyor.

BNB Önemli Seviyeler

Finbold BNB fiyatının, son düzeltme sonrasında ciddi bir toparlanma yaşadığını ve %23,6 ile %38,2 Fibonacci seviyeleri arasında hareket ettiğini belirtiyor. Ayrıca Finbold ekibi, BNB’nin 50 EMA’yı geride bıraktığını kaydetti. Ancak 200 EMA’nın üzerinde direnç belirtileri gösteriyor. Boğalar ise 450 dolarda bir geri çekilme bekliyor olabilir ve bu da 450 dolar bandında dirençle karşılaşılabileceği anlamına geliyor.

Bu direncin kırılmasının ise hızla 500 dolarlık fiyatın görülmesini sağlayacağı düşünülüyor. 500 dolarlık önemli psikolojik seviyenin yukarı yönlü kırılması ise BNB fiyatının yeni bir ATH’ye gözünü dikeceği şeklinde yorumlanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Piyasa Hakimiyet Oranı Düşüş Sinyali Veriyor: Altcoin Rallisi Mi Başlıyor?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Büyük Düşüş: BTC Fiyatı Yaklaşık %10 Değer Kaybetti

İlgili Haberler