Avalanche Ekosistemine İkinci Büyük Darbe: AVAX ve JOE Coin’in Geleceği

Bitcoin Haber

Türk kripto para yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği Ethereum rakibi Avalanche, zor günler geçiriyor. Yakın zamanda ağın popüler protokolü Stars Arena’nın hacklenmesi AVAX fiyatını olumsuz etkiledi. Şimdi de Avalanche ekosisteminin önemli DeFi protokolü Trader Joe, Amerikan süpermarket zinciri Trader Joe’s tarafından isim hakları ihlali gerekçesiyle dava ediliyor.

Trader Joe ve kurucu ortağı Cheng Chieh Liu’nun, market zincirinin isim haklarını ihlal ettiği iddia ediliyor. Bu durum, özellikle JOE Token yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Trader Joe’nun logosunda, süpermarketin markasıyla yakından ilişkilendirilen ve marketler zinciri markasının ana rengi olan kırmızı bir şapka giyen bir imgenin kullanıldığı belirtiliyor.

Trader Joe’nun, Avalanche ekosisteminin en önemli yapı taşları arasında olduğu biliniyor. Davacılar, daha önce ihtarname gönderdiklerini ancak hiçbir yanıt almadıklarını belirtiyorlar.

Avalanche fiyatı, Stars Arena’nın hacklenmesi sonucu büyük bir darbe almıştı. Fiyat, 12 dolara ulaşmayı hedeflerken aniden 10 doların altına geri döndü. Şimdi ise, ağdaki en güçlü DeFi platformuna açılan dava, fiyatın daha da düşmesine neden olabilir. AVAX fiyatı şimdilik 9,3 dolardan dönmüş gibi görünüyor.

JOE Coin’in fiyatı ise, dün BTC‘nin dalgalanması sırasında 0,24 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak, şu anda bu bölgenin de altında bulunuyor. Eğer son 4 mum (1 saatlikte) kırmızı ve 0,21 dolar altı kapanışlarda devam ederse, düşüşün 0,198 ve 0,165 dolara kadar devam etmesi bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale, Spot Bitcoin ETF Onayı İçin SEC ile Mücadele Ediyor

Sonraki Haber

Neutron (NTRN): Zincirler Arası Akıllı Sözleşme Platformu

İlgili Haberler