XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 12/05/2020

Metin Alaca

XRP/USD işlem çifti üst üste yaşadığı düşüşler ile beraber 0,20 dolardaki destek noktasının çok altına kadar kaydı ve yatırımcıların endişe etmesine yol açtı. Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple‘ın (XRP) yaşadığı bu sert düşüşün büyük bir kısmının Bitcoin’in hareketleri nedeniyle gerçekleştiği biliniyor.

Ripple Yorumları

XRP/USD fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,19 doların üstüne çıksa da 0,20 dolarda oldukça güçlü bir direnç yer alıyor ve buranın test edilmesi fiyatın düşmesi ile sonuçlanabilir. XRP/USD’nin işlem gördüğü düşüş trendine bakıldığında fiyatın ilk desteğinin 0,18 dolarda, bunun devamında ise 0,16 ile 0,14 dolar seviyelerinde yer aldığı görülüyor.

Boğalar eğer 0,20 doları kırmayı başarabilirlerse fiyatın daha önceki zirve nokta olan 0,27 dolara kadar çıkması oldukça olası duruyor. Bollinger Bandının trend hattına ve 50 günlük basit hareketli ortalamaya bakıldığında ikisinin de yatay grafiğe işaret ettiği görülüyor.

XRP Fiyat

Eğer XRP kısa süre içerisinde 0,20 doların üstüne çıkabilirse bu trend bozulur ve direkt olarak 100 günlük basit hareketli ortalamaya doğru bir hareket başlar. Şu an için XRP iki yöne de gidebilir ve her an sert bir düşüş veya yükseliş görülebilir. Bu da XRP yatırımcılarının bir süre daha yeni bir trend çizgisi için beklemeleri gerektiğini gösteriyor.

Ancak yine de 0,20 doların test edilmesi sert bir düşüşü ve akümülasyon sürecini beraberinde getirebilir ve yatırımcıların dikkatli olmalarında fayda var.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

JP Morgan’dan Borsalara Bankacılık Hizmeti

Sonraki Haber

47.835 Bitcoin’lik İşlem 1.78 Dolara Gerçekleşti

İlgili Haberler