Binance CEO’su: “1 BTC İle 68,880 Varil Petrol Alınıyor!”

İlayda Peker

20 Nisan Pazartesi günü dünya, ham petrol WTI vadeli işlem fiyatlarının ilk başta yüzde 38 oranında değer kaybettiğini ve ardından sıfırın altına düştüğünü gördü. Bu, adeta tarihi bir gün olarak kayıtlara geçti. Yazının yayına hazırlandığı sırada vadeli işlemler 0 doların üzerinde kısa bir yükselişten sonra -4.55 dolardan işlem görüyor.

Öte yandan petrolün aksine, Bitcoin küçük bir geri çekilme yaşadı ve 6.890 dolara kadar  düştü. Ayrıca petroldeki bu büyük volatilitenin ardından hem kripto topluluğu hem geleneksel piyasalarda Bitcoin’in volatilitesi yeniden tartışılmaya başladı.

Bitcoin Volatil Mi?

Şu anda ham petrol vadeli işlemleri o kadar ucuz hale geldi ki, yazının yayına hazırlandığı sırada 6.915 dolar olan Bitcoin ile 69,000 varil petrol satın alınabiliyor. Kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da tam olarak bu konuya değindi ve BNB ile alınabilecek petrol varilini de açıkladı. Zhao’nun açıklamalarına göre, şu anda yaklaşık olarak 1 Binance Coin (BNB) ile 153 varil petrol alınabiliyor…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Petrol Fiyatının Düşmesi Kriptoları Sıkıştırıyor Mu?

Sonraki Haber

Yatırımcı: “Bitcoin, Altın ve Dolar Yükselecek!”

İlgili Haberler