Arthur Hayes Kripto Paralarla İlgili Yeni Tahminlerini Paylaştı!

Fatih Uçar

Bitmex’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin, Ethereum için haziran ayında dip seviyelere işaret etmişti. Hayes’in hedeflerinin de altına düşen kripto paralar şimdi kritik destek seviyelerini kaybetmemek için mücadele ediyor. Peki son düşüşü bilen isim gelecekte neler bekliyor? İşte detaylar.

Kripto Para Uzman Yorumu

Bitcoin ve Ethereum’un önderlik ettiği devam eden erime ile ilgili olarak, Hayes, 27 bin ila 25 bin dolar arasında bir BTC dibi ve 1700-1800 dolara arasında Ethereum taban hedefi paylaşmıştı. Bu tahminlerin başarısız olduğunu kabul ederek yanıldığını söylüyor.

Peki daha fazla düşüş gelecek mi? Hayes bununla ilgili neler düşünüyor?

“Ne kadar düşebiliriz? Bunu hafta sonu göreceğimize inanıyorum. Bu hafta Bitcoin ve Ethereum 20.000 ile 1.000 dolar diplerinden etkileyici şekilde sıçradı”.

Eski CEO, Bitcoin ve Ethereum’un bu seviyeleri kaybetmemesini umuyor.

Altcoin Yorumları

Arthur Hayes, CRV, CAKE, UNI, SUSHI, ENS, dYdX ve LOOKS gibi bir zamanların en hype tokenlerini de ele alıyor. İlk olarak, Uniswap (UNI), SushiSwap (SUSHI), Curve (CRV), PancakeSwap (CAKE) ve dYdX gibi Merkezi olmayan borsalarla bağlantılı tokenleri analiz eden Hayes, merkezi olmayan borsalardaki işlem hacminin devam eden kripto kışına rağmen cesaret verici olduğunu belirtiyor.

“Hem kripto CEX’ler hem de DEX’ler işlem hacimlerini artırmaya devam edecek, ancak aynı tür emir akışı için rekabet etmediklerini düşünüyorum bu da kripto sermaye piyasaları daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaştığı için ikisinin birlikte büyüyebileceğine inanmamı sağlıyor”.

Eski Bitmex CEO’su türev DEX’lerle ilgili olarak, dYdX‘in alana hakim olduğuna dikkat çekti. İkincisi, Arthur Hayes, Ethereum Name Service (ENS) tarafından öngörüldüğü gibi merkezi olmayan bir internetin uzun vadeli geleceğini değerlendirdi. Analizine göre, ENS ile domainler, kullanılabilir web siteleri olmanın yanı sıra yatırıma konu olan varlıklar haline geliyor.

Üçüncü olarak, Bitmex’ten Hayes, NFT‘lerin devam eden büyümesinin sonunda LookRare’in alım satımları için tercih edilen bir merkezi olmayan pazar olmasına yol açabileceğine dikkat çekti.

“NFT’lerin nasıl alınıp satıldığını destekleyen teknoloji, OpenSea gibi merkezi bir operatör gerektirmez. LookRare ortaya çıktı ve NFT yatırımı için topluluğa ait merkezi olmayan bir pazar yeri sundu. Gelirler ve telif ücretleri LOOKS DAO’ya gitti”.

Bitcoin (BTC) yazı hazırlandığı sırada 20.589 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC ve ETH Ne Zaman Yükselecek: Novogratz Yorumu

Sonraki Haber

Piyasa Yeniden Kızıla Büründü: BTC O Seviyeyi Kaybetti!

İlgili Haberler