ARK Invest, Kripto Paraların 2023 Rüzgarlarını Değerlendiriyor: Bitcoin ve Ethereum Analizi

Bitcoin Haber

ARK Invest’in bir raporuna göre, faiz oranları, gayri safi yurtiçi hasıla tahminleri, işsizlik ve enflasyon gibi çeşitli makroekonomik sorunlar nedeniyle kripto para birimleri 2023 boyunca olumsuz rüzgarlarla karşı karşıya kalabilir. Bitcoin‘in menzile bağlı hareketinin altcoinler üzerindeki satış baskısını artırabileceğine dikkat çeken rapor, Bitcoin ve Ethereum’un grafiklerini incelemiştir.

Bitcoin, 7 Eylül’de 26.419 dolarlık 20 günlük üssel hareketli ortalamaya ulaştı ancak bu engeli aşamadı. Ayıların 24.800 dolarlık kritik desteğe meydan okumadaki başarısızlığı, satışların daha düşük seviyelerde durduğunu gösterebilir. Bu durum 28.143 dolara doğru sürdürülebilir bir toparlanmanın yolunu açabilir. Ancak 24.800 dolarlık destek kırılırsa BTC/USDT paritesi bir düşüş trendi başlatabilir.

Ethereum ise 20 günlük EMA ile 1.626 dolarlık destek arasındaki dar aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Boğaların 20 günlük EMA’daki genel engeli aşamaması, kırılma riskini arttırabilir. Eğer 1.626 dolarlık desteğin altına geçerse, ETH/USDT paritesi 17 Ağustos’un en düşük seviyesi olan 1.550 doları yeniden test edebilir.

Alıcıların bu seviyeye kadar olan düşüşü güçlü bir şekilde satın alabilecekleri belirtilirken, destek kırılırsa paritenin 1.368 dolara düşebileceği ifade edildi. Boğaların çöküşü önlemek için önce fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalama olan 1.762 dolara doğru bir yükseliş girişiminde bulunmaları gerektiği belirtildi.

Sonuç olarak, ARK Invest’in raporuna göre kripto paralar 2023’te makroekonomik etkenler nedeniyle olumsuz rüzgarlarla karşılaşabilir. Bu durum, kripto para yatırımcıları için önemli bir dikkat noktasıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Gerçek Değeri 45 Bin Dolar Mı? Uzman Analist Açıklıyor

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yükseliş Sinyali: Kripto Para Analisti Ali Martine’nin Yorumları

İlgili Haberler