Analiste Göre Bitcoin Fiyatı Kısa Süreli Bir Yükseliş Sonrası Düşüşe Geçebilir

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin‘in (BTC) önemli bir fiyat aralığını yeniden test ettikten sonra aylarca düşüş eğilimini sürdüreceğini öne sürdü. Cowen, YouTube üzerinden yaptığı açıklamada, Bitcoin’in kısa vadede boğa piyasası destek bandını test etmek için muhtemelen yukarı doğru hareket edeceğini ancak daha sonra düşüşe geçeceğini belirtti.

Cowen’e göre, boğa piyasasının destek seviyesi şu anda 27.888 dolar olan 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 27.227 dolar olan 21 haftalık üssel hareketli ortalama (EMA) tarafından oluşturuluyor. Cowen, Bitcoin’in bu düşük seviyenin aşılıp aşılamayacağını test etme olasılığını da öne sürdü.

Uzmanın tahminlerine göre, Bitcoin’in fiyatı kısa bir süre içinde 28.000 dolara yükselebilir ancak bu yükselişin ardından düşüş trendine devam edip 20.000 doların altına düşebilir. Ayrıca, Bitcoin’in bu bandı kırabileceğini ve “bizi çok daha yüksek fiyatlara taşıyabilecek daha sürdürülebilir bir boğa piyasası” yaratabileceğini belirtti.

Cowen, Bitcoin’in yalnızca boğa piyasası destek bandının üzerine çıkmakla kalmayıp, genel bir yükseliş eğilimini teyit etmek için ikna edici bir şekilde bu bandın üzerinde kalması gerektiğini vurguladı. Bitcoin’in kısa vadede boğa piyasası destek bandının reddedilme ihtimalinin daha yüksek olduğunu ve bu bandın üzerine çıkıldığında, bunun gerçekten bir anlam ifade etmesi için bu seviyenin üzerinde art arda birden fazla haftalık kapanış görülmesi gerektiğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Madencilik Hisseleri Bitcoin’den Daha Mı Karlı? İşte Haftalık Performans Sonuçları

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerin Mevcut Durumu: AVAX, LUNA ve CHZ Coin Analizi

İlgili Haberler