Kırmızıda Geçen Günlerin Ardından Tüm Piyasada Pozitif Hava Hakim

İlayda Peker

Hafta sonu yeni bir rekora imza atan Bitcoin, Pazartesi ve Salı günlerinde ciddi bir düzeltme grafiği çizdi. Ancak ABD Merkez Bankası’nın daha parlak bir ekonomik tahmin yapması ve istihdam ve ekonomik göstergeler iyileşmeye devam ederse 2022’de faiz artırımı olasılığına işaret etmesi ile birlikte Bitcoin de yukarı yönlü bir grafik çizmeye başladı.

Hatta FED’in açıklamalarının ardından Bitcoin’de yukarı yönlü keskin bir hamle olduğu görülüyor.

Artış Hareketini Etkileyen Etmenler

Lider kripto para birimi için yükseliş ivmesi, kurumsal bankacılık devi Morgan Stanley’in yakında belirli yatırımcıların Bitcoin sahibi olmasına izin veren üç fona erişim sunacağı ortaya çıktıktan sonra oluşmaya başladı.

Yükseliş trendinin ardından yorumlar yapan popüler analist PlanB, Bitcoin’in 100.000 dolar sınırına ulaşmakla kalmayacağını ve fiyatın 288.000 doları göreceğini ifade etti.

Bitcoin’e ek olarak Çarşamba günü erken saatlerde durgun alım satımın ardından hisse senedi piyasaları da Fed Başkanı Jerome Powell’ın hisse senetlerinde ve başlıca endekslerde yükselişlere yol açan yorumlarının ardından bir artış gördü. S&P 500, Dow ve NASDAQ günü sırasıyla %0,29, %0,58 ve %0,40 artışla tamamladı. 10 yıllık ABD Hazine bonosu da %1.23 artışla 1.641’e yükseldi.

Altcoin’ler de Yükseldi

Grayscale Investments serisine, Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) için yatırım seçeneği sunan beş yeni ürün eklediğini duyurduktan sonra bazı altcoin’ler yükselişe geçti.

Duyuru, bahsi geçen tüm projeler için fiyat rallilerini ateşledi ve Livepeer fiyatı 5.53 dolardan %260’ın üzerinde yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.21 doları gördü.


Total
26
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Kurumlardan Destek Bulan Bitcoin’i BoA Analisti Sert Eleştirdi!

Sonraki Haber

Teknoloji Devi Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a 50 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Kararı

İlgili Haberler