Meksikalı Milyarderden Bitcoin’e (BTC) Büyük Destek!

İlayda Peker

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’e desteğini bir kez daha dile getirdi. Bu vesileyle, yatırımcılara Bitcoin (BTC) satın almalarını ve kripto para birimini satmamalarını tavsiye etti.

Milyarder İsimden Bitcoin’e Destek

Meksika’daki en zengin üçüncü kişi olan Pliego, dünyanın en zengin 172. insanı olarak biliniyor ve net değerinin 13,6 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Pliego konuyla ilgili yaptığı Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, yatırımcıların BTC’lerini balinaları satmaması gerektiği ile ilgili bir gönderiye yanıt verdi.

Milyarder isim konuyla ilgili paylaşımında, “Bitcoin almalısın (fiyat düşükken almaya devam et), sonra sadece BTC’lerini tut, satmayı unut… İnan bana daha sonra teşekkür edeceksin.” sözlerini kullandı.

Bitcoin ve Pliego

Ricardo Salinas, geleneksel paraya kıyasla Bitcoin lehine pozisyonu olduğunu defalarca dile getirdi. Milyarder her zaman bu duruşunun nedenlerine de dikkat çekti. Bu nedenler arasında kripto para birimlerinin şeffaflığı, tasarruf teşvikleri ve daha fazla makroekonomik istikrar yer alıyor.

Meksikalı milyarder ayrıca merkez bankalarının fazla para bastığını ve bu sebeple yatırımcıların herhangi bir itibari para birimi yerine Bitcoin alması gerektiğini de ifade etti. Pliego konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Bitcoin’in bir değer deposu olarak kullanılmasını teşvik etmek hükümetlerin çıkarına değil. Ancak izin verilirse bunu son derece kolaylaştırabiliriz. Şu anda buna izin verilmiyor. Bana kripto para birimlerine erişimi kolaylaştıran bir düzenleyici veya bankacıdan bahsedin.

Milyarder kısa süre önce Elecktra grubunun The Lightning Network’ü Bitcoin ödeme hizmetine entegre edeceğini ve Aztek ülkesinde dünyanın en popüler kripto para biriminin benimsenmesini daha da güçlendireceğini duyurdu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu NFT ve Metaverse Platformunda Tarihi Rekor!

Sonraki Haber

Grayscale, Bitcoin (BTC) ETF Kampanya Başlattı!

İlgili Haberler