Alman Regülatörden Kripto Para Çağrısı: AB’nin Kripto Düzenlemelerinde Son Durum

Bitcoin Haber

Alman Federal Finansal Denetim Otoritesi (BaFin) Politika ve Kontrol Direktörü Rupert Schaefer, bir blog gönderisinde Avrupa Birliği’nin (AB) yeni Kripto Varlık Piyasaları düzenlemeleri (MiCa) ile önemli bir ilerleme kaydettiğini belirtti. Ancak Schaefer, kripto endüstrisine yönelik küresel düzenleyici ihtiyacın devam ettiğini vurguladı. Kripto para birimlerinin potansiyel risklerine dikkat çeken Schaefer, düzenlemelerin küresel ölçekte tüm finans merkezlerine uygulanması çağrısında bulundu.

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin popülaritesinin artmasıyla birlikte birçok ülke mali düzenlemeler adına çalışmalar yürütmeye başladı. Ancak Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere birçok ülkede henüz net bir düzenleyici çerçeve sağlanamadı.

2024 yılında yürürlüğe girmeye başlaması planlanan Kripto Varlık Piyasaları düzenlemeleri (MiCa) ile AB de önemli bir aşama kaydetti. Fakat, kripto endüstrisine yönelik düzenleyici belirsizlik devam ediyor.

Schaefer, kripto düzenlemelerinin küresel ölçekte tüm finans merkezlerine uygulanması gerektiğini vurguladı. Avrupa Birliği’nin MiCa’yı onaylamasının ve MiCa’nın yürürlüğe girme süreci adına geri sayımın başlamasının kripto düzenlemelerinde önemli bir aşama olduğunu belirtti.

Son olarak, Schaefer, kripto düzenlemelerinde ortak ilkelerin ve standartların dünya çapında istikrarlı bir şekilde uygulanmaya başlaması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, kripto para birimlerinin olası risklerine de dikkat çekti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance CEO’su CZ, ABD Düzenleyici Kurumun İddialarına Yanıt Verdi

Sonraki Haber

Bitcoin Vadeli İşlem Hacminde Gözlemlenen Ani Artış ve SEC-Binance Etkileşimi

İlgili Haberler