Friend Tech’in Kilit Değeri İkiye Katlandı: TVL 20 Milyon Doları Aştı

Bitcoin Haber

Merkezi olmayan sosyal medya platformu Friend Tech’in kilitlenen toplam değeri (TVL) son dört günde ikiye katlanarak 20 milyon doları aştı. İki hafta önce platformun faaliyetlerinin duracağına dair öngörülerde bulunan eleştirmenlere rağmen, Friend Tech kullanıcı deneyimini ve işlevselliğini artırmak için bir dizi güncelleme sundu.

Son birkaç gün içinde platformda önemli bir canlanma oldu. Dune Analytics verilerine göre, platform 9 Eylül’de 12,3 milyon dolarlık günlük işlem hacmine ulaştı. Aynı gün, platformun işlem hacmi NFT platformu OpenSea’yi geride bıraktı.

Anonim kripto hesabı Herro, Friend Tech’in potansiyel bir token lansmanına kadar platformda kalacağını belirtti. Herro ayrıca platformun ücretleri düşürerek, yaratıcıların kazancını artıracağına ve kripto kullanıcı olmayanları bünyesine katacağına inandığını belirtti.

Kullanıcıların platforma olan ilgisinin artmasının nedeni, son haftalarda platforma katılan ve aralarında bir dizi önde gelen YouTuber ve OnlyFans yaratıcısının da bulunduğu kripto kullanıcı olmayan kişilerin sayısının artması olabilir. Bunun yanı sıra, platform kullanıcı deneyimini ve işlevselliğini artırmak için bir dizi güncelleme sundu.

Friend Tech, 11 Ağustos’ta Coinbase’in Layer-2 ölçeklendirme ağı Base’de faaliyete geçti ve 10. gününde 5,9 milyon dolar komisyon ücreti elde etti. Ancak, kısa bir süre sonra kullanıcı etkinliği durdu ve günlük ücretler %87 düştü. Bu durum, platformun işlem hacminin geçtiğimiz hafta boyunca %90 düşmesine ve bazı kripto yorumcularının platformu erken “ölü” ilan etmesine neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ARK Invest CEO’su Bitcoin ve Yapay Zeka’nın Benimsenmesinde Meteorik Yükseliş Bekliyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin ve Ethereum Değer Kaybetti

İlgili Haberler