Kripto Paraların Benimsenmesi: Hindistan, Nijerya ve Tayland Öncü

Bitcoin Haber

Chainalysis’in 2023 Küresel Kripto Benimseme Endeksi’nde Hindistan, Nijerya ve Tayland ilk üç sıradadır. Düşük ve orta gelirli ülkelerin kripto paraları daha hızlı benimsediği görülüyor. Yüksek gelirli ülkelerde ise kurumsal benimseme hız kazanıyor. Kripto paraların hem yüksek gelirli hem de gelişmekte olan ülkelerde kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet edebileceği düşünülüyor. Özellikle Hindistan, kripto para işlemlerine özgü vergi politikalarıyla dikkat çekiyor.

Chainalysis, Endeks raporunda Orta ve Güney Asya ile Okyanusya bölgelerinin kripto para piyasasında hakim olduğunu belirtiyor. 2022’deki FTX iflası sonrası kripto para piyasası düşüşte olsa da, düşük orta gelirli ülkelerde kripto benimsemesi artıyor.

Chainalysis, düşük gelirli ülkelerin kripto paraların geleceğinde büyük rol oynayacağını vurguluyor. Bu ülkelerin hızla büyüyen endüstrilere ve nüfusa sahip olduğunu ve dünya nüfusunun %40’ını oluşturduğunu belirtiyor.

Yüksek gelirli ülkelerdeki kurumların kripto paraları benimsemesi hız kazanıyor. Kripto paraların yüksek ve düşük gelirli ülkelerde kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet ettiği belirtiliyor.

Chainalysis’in endeksine göre Hindistan, kripto para piyasasında en büyük oyuncu olmaya devam ediyor. Hindistan ayrıca, kripto para işlemlerine %1 vergi uygulayan bir plana sahip.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XLM Coin: Yükseliş İçin Fırsat Bekliyor!

Sonraki Haber

PayPal, Kripto Varlık Hizmetlerini Genişletiyor: Yeni Bir Platform Duyurusu Yaptı

İlgili Haberler