ABD’nin 10 Yıllık Hazine Tahvilleri Ethereum’u Etkiliyor

Bitcoin Haber

ABD’nin 10 yıllık Hazine tahvillerinin faiz oranı, 2007 yılından bu yana en yüksek seviye olan %4.9’un üzerine çıktı. Bu durum, hisse senetleri ve kripto paralar gibi riskli varlıkları sarsmaya başladı. Bu artışın, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u (ETH), Bitcoin‘den (BTC) daha fazla etkilediği görülüyor.

Ethereum, kripto para yatırımcılarına ETH varlıklarını ağ üzerinde stake ederek stake ödülleri kazanma fırsatı sunuyor. Ancak, bu stake işlemi ile elde edilen getiri yıllık %3.5’e düşerek son 10 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu oran, önceki %8’lik zirvenin önemli ölçüde altında.

ETH staking’in getirisi şu anda, ABD’nin Hazine tahvillerinin sunduğu yaklaşık %5’lik getirinin altında. Bu durum, kripto para piyasasının cazibesinin azaldığını gösteriyor. ETH’nin fiyatı yılın başından bu yana %32 oranında artarken, aynı dönemde BTC’nin fiyatı %77 oranında yükseldi.

ETH staking, Ethereum ağının güncellemelerinin ardından geçen yılın Eylül ayından itibaren popülerlik kazanmaya başladı. Ancak, stake edilen ETH miktarı, Mayıs ayına kıyasla Eylül ayında %67 oranında düşerek 1.2 milyon adete geriledi.

ETH’nin fiyatı şu anda genel bir artış eğilimi içinde ve bin 580 dolar civarında bulunuyor. Ethereum ağındaki aktif cüzdan adreslerinin 100 milyonu aşması, bu direncin yakın bir zamanda kırılabileceğini gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatı Tarihi Yükselişle SEC Davasını Geride Bıraktı

Sonraki Haber

Bitcoin’in Fiyatı İçin Kritik Faktörler: Uzun Vadeli Yükselişi Müjdeleyen Analiz

İlgili Haberler