Glassnode Kurucu Ortağına Göre Bitcoin Yükselmeye Hazır 

Bitcoin Haber

Glassnode kurucu ortağı Yann Allemann, Bitcoin‘in ralli yapmaya hazır olabileceğini belirtti. Allemann attığı bir tweet’te, önemli bir destek seviyesi olarak kabul edilen bir trend çizgisi olan 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altına inmek için yapılan birçok girişimin başarısız olmasının ardından Bitcoin’in shortlarının tükendiğini vurguladı. 

Bitcoin Yorumları 

Dahası, 50 günlük SMA’nın 200 günlük SMA üzerindeki yükseliş geçişi, ufukta bir Bitcoin fiyat artışının olduğuna işaret edebilir.  

Bu yükseliş açıklamaları, kısa süre önce potansiyel olarak daha yüksek faiz oranları konusunda uyarıda bulunan JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’ın ihtiyatlı açıklamalarının ortasında geldi.  

Bankanın yatırımcı günü sırasında Dimon, oranların potansiyel olarak mevcut %5’in ötesine geçerek %7’ye kadar yükselebileceğini öne sürdü.  

Dimon’un yorumları, artan faiz oranları nedeniyle daha güçlü bir ABD dolarından potansiyel olarak etkilenebilecek Bitcoin gibi riskli varlıklar için düşüş ortamına işaret edebilir. 

Ayrıca, Federal Rezerv kısa bir süre önce gösterge faiz oranını %5-%5,25’e yükselterek sıkılaştırıcı bir para politikasına işaret etmiştir.  

Faiz Kararı 

Kurum şu anda, Haziran ayında yapılması planlanan yeni faiz artışlarına devam edilip edilmeyeceğine ilişkin tartışmaların ortasında yer alıyor ve bu da kripto para piyasası üzerindeki belirsizliği ve potansiyel aşağı yönlü baskıyı artırıyor. 

CoinMarketCap verilerine göre, basın saatine göre Bitcoin 27.406$ civarında işlem görüyor. Potansiyel olumsuzluklara rağmen Allemann’ın analizi Bitcoin için olası bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.  

Piyasanın hem beklenen Federal Rezerv kararlarına hem de Allemann tarafından belirlenen destekleyici teknik sinyallere nasıl tepki vereceği henüz belli değil, yatırımcılar ve izleyiciler amiral gemisi kripto para birimini yakından takip ediyor. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche (AVAX) ve DigiToads’u (TOADS) Kripto Balinaları Fark Ediyor 

Sonraki Haber

Shiba Inu’nun Puppynet Testnet’i 10 Milyon İşlem Kaydetti! 

İlgili Haberler