ABD’den Kripto Para Listelemelerine Yeni Kurallar

Bitcoin Haber

ABD, kripto para düzenlemelerini geliştirme sürecine başladı. Temsilciler Meclisi komitelerinde oylanan yeni kuralların yanı sıra ABD’li düzenleyiciler, kripto para ile ilgili kurallarını genişletiyorlar. Son olarak listeleme ve delist sürecine yönelik yeni bir duyuru yapıldı.

Düzenleyici kurum tarafından yayınlanan güncellenmiş önergelere göre, kripto para listelemeleri bireysel yatırımcıları hedefliyorsa, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan daha sert kısıtlamalarla karşılaşacak. NYDFS Müfettişi Adrienne Harris tarafından önerilen istişareye göre, lisans sahiplerinin herhangi bir yeni kripto paranın listeleme ve delist kararlarında daha temkinli adımlar atması gerekiyor.

Bu çerçevede, bölgede faaliyet gösteren platformlar, BitLicense rejimi kapsamında listelenen kripto paraların teknoloji, piyasa ve düzenleyici risklerini ortaya koymak zorunda kalacaklar. Harris, Departmanın düzenleyici ve operasyonel yeteneklerinin tüketicileri ve piyasaları korumak için sektördeki gelişmelere ayak uydurmasını sağlama konusunda öncelikli olduğunu belirtti.

Nisan ayında, daha önce Coinbase ve Robinhood gibi şirketlere yaptırım uygulayan regülatör, BTC ve ETH’nin yanı sıra Gemini ve PayPal’in stablecoinlerini yeşil listede tuttu. Önerilen yeni mevzuat için 1 ay boyunca tarafların görüşleri toplanacak. Bu durum, ABD’de kripto para düzenlemelerinin daha da sıkılaşacağının işaretlerini veriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum Fiyatları, Kritik Faiz Kararları Beklenirken Yatay Seyrediyor

Sonraki Haber

Bitcoin Madencilik Firmaları Hut 8 ve US Bitcoin Birleşiyor

İlgili Haberler