Borsalara Neler Oluyor: Şimdi de OKEx’in Başı Polisle Belada!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre, Malta merkezli kripto para borsası OKEx, yetkililer tarafından devam eden bir soruşturma nedeniyle para çekme işlemlerini askıya aldı. Borsadaki varlıkların etkilenmeyeceğini varsaydıklarını ifade eden borsa konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “özel anahtar sahiplerinden birinin bir soruşturmada polislerle işbirliği yaptığı ve bu kişiyle iletişimin kaybedilmesi sebebiyle para çekme işlemlerinin askıya alındığı” bilgisi paylaşıldı.

Borsalarda Neler Oluyor?

Bilindiği gibi bu ayın başında bir nevi OKEx’in en büyük rakiplerinden olan BitMEX borsası, CFTC tarafından yasadışı işlemler ve kara para aklama nedeniyle suçlanmıştı. Hatta borsanın üç kurucu ortağı da bu sebeplerle suçlu bulunmuştu.

Bu olayların ardından BitMEX işlemlerini aksatmadan devam ettirmeye çalışsa ve kullanıcıların güvenini kaybetmemek için çaba sarf etse de borsada büyük miktarda kripto para çıkışı olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak Whale Alert’e göre, soruşturma açıklanmadan önce yaklaşık 36,6 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC), Tron (TRX) ve Tether (USDT) OKEx‘ten çekildi. Şu an itibariyle, söz konusu özel anahtar sahibinin cayma yetkisini ne zaman tamamlayacağı belli değil.

Ayrıca Casa CTO’su Jameson Lopp gibi bazı isimler bu durumun OKEx’in tek başarısızlık noktasından kaynaklandığını ve bu başarısızlık noktasının da temel yönetim eksikliği olduğunu dile getirdi.

Bitcoin Tepkisi

Bu açıklamaların ardından Bitcoin fiyatında küçük bir geri çekilme yaşanmış olsa da KuCoin ve BitMEX haberlerinde olduğu gibi lider kripto para birimi gücünü korumayı başardı ve çok büyük düşüşler yaşanmadı. Ancak haberlerin ve açıklamanın ardından OKEx’in kendi kripto para birimi olan OKB’de %14 gibi büyük bir geri çekilme görüldü.


Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Token Merkezileşme Korkusuyla Büyük Düşüyor!

Sonraki Haber

Tether’de (USDT) Neler Oluyor: Büyük Gelişmeler Var!

İlgili Haberler