2023 Rallisi İçin Bitcoin ve Ethereum Grafik Yorumları

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı günlük kapanışa doğru pozitif bir görünüm sergiliyor. BTC, NASDAQ’ın kayıplar yaşadığı bir günde bile pozitif ayrışma göstermesiyle makro çaptaki sert rüzgarların fiyatı etkilemeyebileceğini gösteriyor. Ancak PCE verisinin sonuçları bekleniyor.

Bitcoin, 23 Ekim’de zorlu direnç alanını kolaylıkla aşarak yükseliş trendine girdi. Bu durum, Bitcoin spot borsa yatırım fonunun (ETH) onay almasının beklendiği için artan bir yükseliş beklentisine neden oldu. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’inin piyasaya sürülme sürecinin sonuna yaklaşıldığını belirtti.

BTC’nin 32.400 doların üzerine çıkması, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösteriyor. RSI aşırı alım bölgesinde olsa da büyük yükselişlerde bu durum normal kabul edilebilir ve düzeltme beklemek için erken olabilir.

Bitcoin için olası bir düzeltme durumunda 32.400 ve 31.000 dolar seviyelerinin destek olarak korunması bekleniyor. Eğer destek seviyeleri tutunursa BTC’nin 40.000 doları aşması mümkün olabilir. Ancak 31.000 doların kaybedilmesi durumunda son yükseliş boğa tuzağı olarak kalabilir.

Ethereum, 23 Ekim’de 1.746 dolar seviyesini aşarak umut verici bir trend değişimi gösterdi. Ancak boğaların daha yüksek seviyeleri hedeflemesine rağmen satış baskısının hala var olduğu görülüyor. Ethereum’un piyasa değeri bakımından SOL gibi absürt yükselişler yaşaması zor.

Ethereum için izlenmesi gereken önemli seviye 1.746 dolar. Eğer fiyat bu seviyeden tepki alırsa 1.855 ve 2.000 dolar hedeflenebilir. Ancak destek seviyesinin altında kapanışlar görülürse 1.648 dolara düşüş yaşanabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Yeni ATH’ye Yükseliş Tahmini

Sonraki Haber

Meta, Üçüncü Çeyrek Raporunda Beklentileri Aştı

İlgili Haberler