Bugün Yaşanan Düzeltme Boğa Koşusunun Sonu Mu?

İlayda Peker

Kripto para piyasasında hafta sonu başlayan düzeltme eğilimi Pazartesi yani bugün hız kazandı. Son zamanlarda düzeltme eğilimi içinde olan altcoin’lerden bazıları bugün iki haneli düşüşler yaşadı ve adeta kan kaybetti.

Bununla beraber toplam kripto piyasa değeri son 24 saat içinde 15 milyar dolar düştü. Ancak toplam piyasa değeri 280 milyar dolarla hala yılın başında olduğundan %47 daha yüksek…

Bitcoin Yeniden 10.000’in Altında

Dün akşam saatlerinde 10.000 doların altına inen Bitcoin 9.730 dolar seviyesine kadar geriledi. Dolayısıyla aslında bir boğa piyasası içinde olduğumuz ifade eden analistler kısa vadede biraz daha düşüşün devam edebileceğini belirtiyor.

Analistlere göre eğer lider kripto para bu seviyede tutunmayı başaramazsa 8.000 dolar seviyesine kadar gerileyebilir. Her ne kadar analistler düşüşün küçük bir ihtimal olduğunu belirtse de eğer destek kırılırsa 8.000 dolar seviyesinin çok hızlı görülebileceğini de ekliyor.

Bununla beraber fiyat düz bir çizgide hareket etmediğinden düzeltmeler piyasa döngülerinin doğal bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Altcoin Düşüşleri

Bitcoin maksimalisti “Jimmy Song” yılbaşından bu yana çok iyi artış sergileyen altcoin’lerin %10 ile %20 arasında gösterdiği düzeltme hareketlerinin çok normal olduğunu ve memnuniyetle karşılanacağını ifade etti.

Bununla beraber grafiklere bakıldığında Etherem’un %8’in üzerinde düşü sergilediği görülüyor. Ethereum yılbaşından bu yana Bitcoin’den de daha iyi bir performans sergilemiş ve yatırımcısını sevindirmişti.

Öte yandan piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan XRP de 2020 başından beri güzel bir ivme yakaladı ve uzun zamandır beklenen seviyeler nihayet görüldü. Yaşanan son düzeltmelerle beraber ise XRP %12’lik bir düşüş yaşadı.

Tüm bunlarla beraber Bitcoin SV %16’nın, Bitcoin Cash’in %14’ün ve Litecoin’in %11’in üzerinde fiyat düşüşü yaşadığı görülüyor…

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Faiz Oranları Düşerse Bitcoin’e Ne Olur?

Sonraki Haber

Başarılı Bir Hodl Olmak İçin Bilmeniz Gereken 3 Şey

İlgili Haberler