2021 Yılının En İyi Performans Gösteren Altcoin’i Hangisi?

İlayda Peker

Her ne kadar 2021 yılında pek çok coin popüler hale gelmiş olsa da yapılan araştırmalara göre 2021 yılının en popüler altcoin’i Binance Coin (BNB) oldu. Arcane Research’ün yaptığı açıklamalara göre BNB tüm piyasada ezici bir başarı elde etti.

Binance Coin’in Başarısı

Analistlere göre Binance Coin’in başarısı küçümsenecek bir başarı değil. Arcane Research de bu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında, “Bitcoin, 2021’de borsayı yenmiş olabilir, ancak diğer kripto para birimleri BTC’den daha iyi performans sergiledi. Binance Coin (BNB), %1344 kazançla piyasa değeri açısından en büyük üç kripto para birimi arasında en iyi performansı gösterdi. Binance Akıllı Zincir ekosistemi de 2021’de Ethereum‘dan bir miktar piyasa payı alarak ciddi bir büyüme kaydetti.” sözleri kullanıldı.

Dolayısıyla Arcane Research’e göre 2021 yılının galibi Binance Coin oldu. Ancak bazı isimlere göre BNB’nin arkasında, kripto para borsası Binance’in olması işleri biraz karmaşık hale getiriyor…

Binance ve Binance Coin

Yapılan bazı açıklamalara göre BNB’nin başarısı bazı ölçeklenebilirlik sorunlarını da beraberinde getirdi. Bazı doğrulayıcılar GitHub’da yaptıkları açıklamalar ile ağın durumu ve tam bir node çalıştırmanın maliyetinin muazzam bir şekilde arttığıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre Binance Coin’in başarısı tamamen Binance’e bağlı ve bu da BNB’ye olan güveni zedeliyor gibi görünüyor. Ancak şu anda Binance hale işlem hacmi bakımından piyasanın en büyük kripto para borsası konumunda yer alıyor. Dolayısıyla BNB’nin başarısı bir süre daha devam edebilir.

Bunlara ek olarak BNB yazının yayına hazırlandığı sırada 536 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %1,8 değer kaybettiği görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Milyarder Girişimci Elon Musk: “Dogecoin, Şu Ana Kadar Gördüğüm En İyi Varlık”

Sonraki Haber

Musk’tan Önemli Açıklamalar: Nakamoto Kim? Dogecoin Mars’ta Kullanılacak Mı?

İlgili Haberler