Zilliqa (ZIL) NFT Konusunda Önemli Bir Adım Attı!

Fatih Uçar

Zilliqa’nın DeFi ekosistemi ZilSwap NFT pazar yerine ev sahipliği yapacak. Switcheo Network tarafından yapılan duyuruya göre ZilSwap için non-fungible tokens (NFT) takasları başlıyor. NFT çılgınlığının rekor seviyeye ulaşmasıyla birlikte tanınmış birçok proje bu alanda adımlar atmaya başladı.

Zilliqa (ZIL) NFT

Switcheo Network’ün internet sitesinde paylaşılan duyuruya göre Zilliqa (ZIL)’da önemli bir NFT adımı atılacak. NFT’ler için basım, depolama ve takas hizmetleri verilecek. ZilSwap ile iş birliği içinde olan Switcheo Labs daha geniş kapsamlı bir NFT pazarı oluşturmak istiyor.

Ethereum (ETH) ağı ile uyum içinde çalışacak platform büyük kolaylık sağlıyor. ETH ağında bulunan NFT’ler Switcheo Ağı tarafından desteklenen yeni bir zincirler arası köprü sayesinde kolayca bu ağa taşınabilecek. Switcheo Network ekibi bu gelişmenin Zilliqa ağına büyük katma değer sağlayacağını düşünüyor.

Switcheo bu ağdaki ilk ve en büyük NFT pazarı olacak bunun avantajından yararlanarak kripto para topluluğunun ilgisini de çekebileceğini düşünüyor. Bu yeni gelişmeyi kutlamak için özel bir NFT koleksiyonu oluşturan proje buna The Bear Market ismini verdi. Koleksiyonun 15 Eylül tarihinde tanıtılması bekleniyor. Aynı zamanda bu tarih ZilSwap’ın 1. yıl dönümüne tekabül ediyor.

Zilliqa (ZIL)

Proje ana ağ yükselmesi sırasında ciddi sorunlar yaşadı ve 30 Ağustos’ta beklenen olmadı. Ekip bir kurtarma planı duyurdu ve zararların telafi edileceğini açıkladı. Bunun üzerine gelen NFT anlaşması projenin yeniden ilgi odağı haline gelmesini sağlayabilir.

Elbette bu haber ZIL fiyatına son derece olumlu yansıdı. Gün içinde 0,119 seviyesine kadar düşen fiyat %8’e yakın yükselerek 0,1317 doları gördü. Projenin hayata geçmesiyle ZIL fiyatının da pozitif ayrışma göstermesi bekleniyor. NFT’ler son derece yoğun ilgi görüyor bu pazar yerinin de bu ilgiden payını alması ağ aktifliği anlamında önemli katkılar sağlayacak. Özellikle 15 Eylül tarihinin yakından takip edilmesi kısa vadeli fırsatların yakalanmasına imkan tanıyabilir.

ZIL bugün 1,5 milyar doların üzerinde piyasa değerine ulaştı, günlük hacim 170 milyon dolarda kaldı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CTO’sundan Musk’a Yanıt: “Keşke Elon’un Bakış Açısını Benimseyebilsek”

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Artık Çok Daha Değerli Olacak!

İlgili Haberler