Visa NFT İncelemesini Yayınladı! Dev Şirket “Umut Verici” Diyor!

Fatih Uçar

Fungible token veya NFT pazarı son birkaç ayda ciddi anlamda büyüdü. Bu yılı ilk altı ayında 2,5 milyar dolar hacme ulaşan pazar, Visa gibi dev şirketlerin de ilgisini çekti. Visa tarafından yapılan NFT alımı sonrasında daha fazla insan bundan haberdar oldu. Birçok kripto yatırımcısının bile henüz anlayamadığı NFT’ler Visa’ya göre ciddi bir büyüme potansiyeline sahip.

Visa’nın NFT İncelemesi

Birçok kripto yatırımcısı tarafından bile “yutturmaca” olarak görülen NFT’ler ciddi bir büyüme ivmesi yakaladı. Şaka coinlerden sonra NFT’ler tartışma konusu oldu. Visa tarafından kısa süre önce yayınlanan teknik inceleme NFT’ler için “umut verici bir ortam” tabirini kullanıyor.

Geçtiğimiz hafta yayınlanan teknik inceleme NFT’leri “canlı spor, eğlence ve müzik festivallerinin” sınırladığı pandemi sırasında doğan bir yenilik olarak görüyor. Birçok insan sanatın veya sporun tanınmış isimlerine hayran, özellikle NFT’ler bu boşluğu ciddi anlamda dolduruyor. Hiç kripto para yatırım yapmamış insanlar sevdiği bir ünlünün NFT’sini almak isteyebiliyor. İlerleyen süreçte bunun daha yoğun bir talep oluşturabileceği düşünülüyor.

NFT’ler Bir Fırsat

Visa tarafından yayınlanan teknik incelemede pandemi döneminde yaşanan kayıpların telafi edilebileceği söyleniyor. Sanatçılar ve spor kulüpleri kısıtlamalar sebebiyle ciddi gelir kaybı yaşadı. Spor alanında bu kayıp 18 milyar doları aştı.

Teknik incelemede “gelirlerin çeşitlendirilmesi” için yeni teknolojiden sanatçıların ve spor kulüplerinin yararlanması gerektiği söyleniyor. Hayranlara hitap eden NFT’ler eğer doğru şekilde kullanılabilirse tüm bu kurumlara ciddi kazançlar getirebilir.

İçinde bulunduğumuz yılın ilk 6 ayında 2,5 milyar dolara ulaşan pazar üçüncü çeyrekte çok daha agresif büyümüş olacak. Sadece Ağustos ayında 900 milyon dolar değerinde satış yapıldı. Yani ilk 6 ayın yarısından biraz daha az, Mayıs ayındaki rekor sadece 255 milyon dolarda kalmıştı.

Özellikle Visa gibi şirketler kripto paralarda yapamadıkları erken dönem yatırımı NFT gibi alanlarla kapatmak istiyor. Şirketin hali hazırda yaptığı çok fazla kripto anlaşması var ancak NFT konusunda çok daha radikal adımlar atabilir. Hatta NFT ödül programlarının başlayacağı tarihi yakında duyabiliriz. Hatırlarsanız kripto ödüllü kredi kartları daha önce duyurulmuştu.Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Eleştirmeninin Oğlunun Tüm Yatırımı BTC’de!

Sonraki Haber

Ünlü Milyarder Dogecoin Kullanımını Artırmak İçin Harekete Geçti!

İlgili Haberler