Zayıf Hisseler, Kripto Paraları Etkileyebilir: Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüş Uyarısı

Bitcoin Haber

Tecrübeli kripto para analisti ve trader Bluntz, zayıf bir hisse senedi piyasasının kripto para piyasasında yeni bir satış dalgasını tetikleyebileceğini belirtti. Bluntz, hisse senedi piyasasının düşüş eşiğinde olduğunu ve bu durumun Bitcoin ve altcoinlerde düşüşle sonuçlanabileceğini ifade etti.

Analist, hisse senedi endeksi S&P 500’ün üç dalgalı bir sıçrama yaptıktan sonra 0.618 Fibonacci seviyesinde zorlandığını belirtti. Bluntz, Elliott Dalga Teorisi’ne dayanarak tahminlerde bulundu. Bu teoriye göre, düşüş trendindeki bir varlık, düşüş trendine devam etmeden önce bir ABC sıçraması yapma eğiliminde.

Bluntz, ne hisse senedi piyasası ne de kripto para piyasasında yükseliş bekleyen tarafa geçmenin vaktinin gelmediğini belirtti. Hisse senetlerinin düşük seviyelerden bir sıçrama yaptığını ancak 0.618 Fibonacci seviyesinde durduğunu ve bu durumun kripto para piyasasının düşmesi için yeterli olabileceğini ifade etti.

S&P 500, 4 bin 520 puandaki 0.618 Fibonacci seviyesinin altında, 4 bin 496 puandan işlem görüyor. Bluntz, Bitcoin’in yerel bir dip oluşturmadan önce daha fazla düzeltme görebileceğini belirtti. Analist, Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendine başlamadan önce muhtemelen 23 bin dolar civarına düşeceğini öngördü.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, bu yazının hazırlandığı sırada satış baskısı altında son 24 saatte yüzde 0,50 düşüşle 25 bin 612 dolardan işlem görüyor. Bu durum, hisse senetlerindeki düşüşün kripto para piyasasını olumsuz etkileyebileceği uyarısını destekler nitelikte.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dünya Genelinde Sadece 22 Kripto Milyarderi Bulunuyor

Sonraki Haber

2023’te Genesis İflas Ederken Kripto Para Dünyası Sallanıyor!

İlgili Haberler