Ripple CTO’sundan Musk’a Yanıt: “Keşke Elon’un Bakış Açısını Benimseyebilsek”

İlayda Peker

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, Tesla ve SpaceX patronu Elon Musk’ın son tweet’i hakkında yine sosyal medya platformu üzerinden yorumlar yaptı.

Eski bir donanma istihbarat subayı Lyla Kohistany, Elon Musk‘ın bu bölgenin üzerindeki gökyüzünü Starlink uydularıyla “doldurmasını” ve böylece ABD ordusunun Afgan ortaklarıyla telsiz iletişimini sürdürmesine izin vermesini istediğini dile getirdi. dolayısıyla Schwartz’ın yorumlarda bulunduğu açıklamalarda Afganistan ile ilgili.

Popüler bir YouTuber, oyuncu, programcı, astrofizikçi ve DJ olan Scott Manley ise Musk’ın bunu yapmak için Afganistan yakınlarında Starlink için bir uydu-yer bağlantısı istasyonu kurmaya izin vereceğini dile getirdi. Ancak Manley’e göre bu istasyon için yer bulmak oldukça zor.

Manley, Afganistan çevresindeki ülkelerin, ABD’ye dost olmayan ülkeleri veya Rusya’nın çıkarları alanına dahil olan eski SSCB cumhuriyetlerini gösteren bir haritayı paylaştı ve bir uydu-yer bağlantısı istasyonu için bir yer bulmanın zor olacağını ima etti.

Öte yandan Musk, Starlink’in dört ila altı ay içinde fırlatacağı uyduların, uydular arası lazer bağlantıları ile donatılacağı için yerdeki herhangi bir istasyona ihtiyacı olmadığını söyledi. CNBC’den bir uzay muhabiri Michael Sheetz’in bu yaklaşımın mevzuata uygunluk açısından nasıl çalıştığına ilişkin bir sorusunu yanıtlayan Musk, temelde bununla ilgilenmediğini dil getirdi.

Ripple CTO’sunun Yorumu

Ripple CTO’su David Schwartz, düzenleyici uyumluluğa aynı yaklaşımı benimsemeyi çok istediğini ancak bunun Ripple için imkansız olduğunu tweetledi.

Şu anda Ripple Labs, ABD SEC düzenleyici kurumu ile Aralık 2020’de başlattığı bir davanın ortasında bulunuyor. SEC, Ripple’ın kayıt dışı menkul kıymet olarak gördüğü XRP‘yi kurumsal yatırımcılara sattığını belirtti. Ayrıca aynı sebeple iki üst düzey yönetici CEO Garlinghouse ve kurucu ortak Christopher Larsen’a da dava açtı.Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İtalyan Futbol Devinden Kripto Para ve Blockchain Adımı

Sonraki Haber

Zilliqa (ZIL) NFT Konusunda Önemli Bir Adım Attı!

İlgili Haberler