Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum: Yeni Bir Yükseliş

İlayda Peker

Bitcoin ve altcoin’ler dün FED’in faiz kararını açıklamasının ardından yükselişe geçti ve toplam kripto para piyasası değeri yeniden 1 trilyon dolar üzerine yükselirken lider kripto para biriminin piyasa değerinin de 442,7 milyar dolar üzerine çıktığı görülüyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in fiyatı bir geri çekilme ile 20.670 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra FED’in açıklamasının ardından yeniden yükselişe geçti. FED’in faiz artırımı geçtiğimi 2-3 gün içinde fiyatlayan BTC, açıklamanın ardından yukarı yönlü hamle yaptı ve fiyat 23.500 dolar seviyesine kadar yükseldi. Yazının kaleme alındığı sırada ise BTC 23.149 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı için şu anda 24.000 dolar en önemli direnç olarak görülüyor. Fiyat eğer bu seviyenin üzerine yükselir ve buradan aşağı yönlü bir hamle yapmazsa 25.000 doların bir sonraki psikolojik ve teknik direnç olabileceği ifade edilebilir. Ancak bu iki direnç arasında bir önceki reddedilme seviyesi olan 24.276 doların da önemli olacağı düşünülüyor.

Bunların yanında eğer BTC 24.000 dolarlık direnci kıramaz ve 24.276 doların üzerine yükselemezse bir süre konsolidasyon olabilir. Eğer bu süreç içinde 22.500 doların altına kırılım gelirse fiyatın yeni bir aşağı yönlü hamle yapması da muhtemel.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in yeniden yükselişe geçmesi hemen her zaman olduğu gibi altcoin’leri de pozitif etkiledi. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi konumunda yer alan Ethereum (ETH), %13’ün üzerinde artış yaşayarak BTC’den daha iyi performans sergiledi ve yazının kaleme alındığı sırada 1.644 dolardan işlem görüyor.

Buna ek olarak piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimine baktığımızda Ethereum’dan ve Bitcoin’den sonra en iyi performansı Cardano (ADA) ve Solana’nın (SOL) sergilediğini görüyoruz. Her iki kripto para birimi de %8’in üzerindeki artışları ile dikkat çekiyor. ADA yazının yayına hazırlandığı sırada 0,50 dolardan işlem görürken SOL de 39 dolar bandında işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fed Faiz Kararını Açıkladı! Kripto Paraları Neler Bekliyor?

Sonraki Haber

Yükselişe Rağmen Chanlink (LINK) Düşüş Beklentileri Sürüyor

İlgili Haberler