YouTube Bu Sefer de Bitcoin.com’un Kanalını Kapattı!

YouTube Bu Sefer de Bitcoin.com’un Kanalını Kapattı!

Dev video paylaşım platformu YouTube, bir kez daha kripto para dünyasında ses getirecek bir hamleye imza attı. YouTube, “şirketin hizmet şartlarını ihlal ettiği” gerekçesi ile bir kripto para haber sitesi olan Bitcoin.com’un kanalını kapattı.

Bitcoin.com’un CEO’su Roger Ver bugün Reddit üzerinden yaptığı açıklamalar ile kanalın aslında “temelde sebepsiz yere” kapatıldığını dile getirdi. Ver, Bitcoin maksimalistleri tarafından yapılan şikayetler sonucunda böyle bir sonuç almış olabileceklerini de yaptığı açıklamalara ekledi.

Bir Bitcoin Cash (BCH) savunucusu olan Ver’in açıklamalarına göre, Bitcoin destekçileri tarafından bazı videoların ya da Bitcoin Cash ile ilgili videoların bir dolandırıcılık girişimi olarak şikayet edilmesi üzerine böyle bir durumla karşılaşıldı.

Farklı Kanallara Yönelmek

Ver, YouTube hesabının eski haline getirilip getirilmeyeceğine bakılmaksızın lbry.tv, Dtube ve BitChute gibi farklı video platformlarını keşfetmek için doğru zaman olduğunu dile getirdi. Ancak CEO, hala diğer seçenekler hakkında da daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini belirtti ve takipçilerinden kendisine önerilerde bulunmalarını istedi.

Bunların yanında CEO, YouTube üzerinden Elon Musk gibi birçok ünlünün isminin kullanılarak çok farklı dolandırıcılık girişimlerinin yapıldığını ve video platformunun bu konuda yetersiz kaldığını da dile getirdi.

YouTube’un Kriptolarla Savaşı

YouTube’un kripto ile ilgili gayri resmi savaşı; Ivan on Tech, Chris Dunn ve Tone Vays gibi platformda kriptolarla ilgili içerik üreten kişilerin son altı ay içinde hesaplarının askıya alınması ya da çeşitli engellerle karşılaşmaları ile giderek daha büyük bir hal aldı.

YouTube’un kriptolara karşı aldığı bu önlemler her seferinde ekosistemde büyük ses getiriyor ve genel itibariyle hiç hoş karşılanmıyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.