Yıl Sonu ve 2023 Dogecoin (DOGE) Fiyat Yorumları

İlayda Peker

Dogecoin’in (DOGE) fiyat performansı 2021’deki zirvelerinin gölgesinde kalsa da, 2022’de benimsemeyle ilgili gelişmelerden destek aldı. Nitekim, yaygın piyasa volatilitesi ile DOGE, ilk on kripto para birimi arasında 1 haftada sergilediği %28’lik artış ile en iyi hamleyi yapan kripto para oldu.

Yıl Sonu DOGE Yorumları

Yıl sona ererken analistler meme token’ın nasıl bir performans izleyeceğini takip etmenin önemli olduğunu ve bunun 2023 yılı ile ilgili ipuçları verebileceğini ifade ediyor. Yapılan açıklamalara göre son 1 yıl için benimsenme açısından DOGE iyi bir ilerleme kaydetti. Her ne kadar bu durum şimdilik fiyata yansımamış olsa da analistler bu durumun 2023 yılında değişebileceğini düşünüyor.

Kısa vadeli bakıldığında ise çeşitli teknik analiz (TA) göstergelerini hesaba katarak, CoinCodex com tahminine göre, DOGE’nin 2022 Noel tahmini düşüş yönünde ve varlığın 25 Aralık’ta 0,065 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Basın zamanında, Dogecoin son 24 saatte yaklaşık %2 kayıpla 0,10 dolardan el değiştiriyor.

25 Aralık 2021’de DOGE, 0,18 dolardan işlem görüyordu ve 2020’deki 0,0045 dolar değerinin yaklaşık %3.900’lük üzerindeydi. 2019 Noel gününde ise dijital varlık 0,002088 dolardan işlem görüyordu.

Ayrıca, CoinMarketCap’teki Dogecoin topluluğu da 2022’nin sonuna doğru DOGE‘nin beklentileri konusunda düşüş eğilimini sürdürüyor. Fiyat tahmini özelliğinden yararlanan topluluk, Dogecoin’in 31 Aralık 2022’de ortalama 0,0975 dolardan işlem göreceğini düşünüyor.

DOGE 2023 Beklentileri

Genel olarak, kripto para piyasası bir belirsizlik sahnesinde ilerlerken Dogecoin, esas olarak Tesla CEO’su Elon Musk‘tan gelen haberlerden ilham alarak kazançlar kaydetti. Musk, DOGE’e daha fazla fayda sağlamak için Twitter’ı satın almasıyla lanse edilen mem kripto para biriminin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor. Özellikle, Dogecoin’in Twitter’da bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceğine dair spekülasyonlar var.

Analistlere göre bu destek devam ederse ve spekülasyonlar gerçeğe dönüşürse 2023 yılında DOGE ciddi bir kazanç elde edebilir. Ancak DOGE’nin bir mem token olduğunu unutmamalı ve keskin düşüşleri de göz önünde bulundurmalısınız.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance’in Çok Konuşulan Japonya Hamlesi!

Sonraki Haber

Popüler Analist Ayı Piyasasının Bitişi İçin Ne Zamanı İşaret Etti?

İlgili Haberler