Dogecoin’e Elon Musk Dopingi: DOGE’de Son Durum

İlayda Peker

Elon Musk‘ın geçen hafta Twitter’ı satın almasından sonra Dogecoin’in (DOGE) fiyatı ciddi bir yükseliş yaşadı. DOGE, bu yılın Mayıs ayından bu yana ilk kez 0,01 doları aştı ve  0,14 doların da üzerini gördü. Pazartesi günü bir nefes alan DOGE bugün yeniden yükselişe geçmiş görünüyor. Bu durumda Elon Musk’ın paylaşımlarının da etkisi olduğu ifade edilebilir.

DOGE’ye Musk Dopingi

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Twitter t-shirt’ü giyen meme token maskotunun ve Twitter logolu bir balkabağının yer aldığı gönderi paylaştı. Musk, metin olarak yalnızca göz kırpan bir surat eklese de, DOGE’nin yakında Twitter’da bir ödeme yöntemi olarak entegre edilme olasılığı yeniden DOGE’yi yukarı taşıdı. Aslında Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından DOGE’nin artışa geçmesine sebep olan da tam olarak bu söylenti.

Öte yandan Musk’ın DOGE fiyatı üzerindeki gözle görülür etkisi kripto piyasası için yeni bir şey değil. Son yıllarda Musk’ın tweetleri, Dogecoin’in defalarca yükselmesini sağladı ve bazen bu yükselişler %100’ü geçti.

Uzman isimlere göre dünyanın en zengin insanının DOGE’yi Twitter’a gerçekten entegre etme şansı tweet’ten sonra oldukça yüksek görünüyor. Nisan ayında Musk, Twitter kullanıcılarının premium abonelik hizmeti Twitter Blue için meme coin ile ödeme yapmasına izin verme fikrini zaten dile getirmişti. Buna ek olarak, son günlerde Musk’ın mavi tik sahibi kullanıcılardan 20 dolar ödeme almayı planlaması da DOGE’nin bu ödemelerde kullanılabileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

DOGE ve Musk İkilisi

Musk’ın DOGE topluluğuna verdiği sözleri yerine getirdiği, bazı Tesla ürünlerine otomobil üreticisinin web sitesinde Dogecoin ile ödeme yapılabiliyor olması da açıkça görülüyor. Ek olarak, Boring Company, Las Vegas Loop kullanımı için bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul ediyor.

DOGE yazının kaleme alındığı sırada 19,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile 8. en büyük kripto para konumunda bulunuyor. Son 24 saat içinde %22 yükseldiği görülen DOGE 0,1441 dolardan işlem görüyor. Bunlara ek olarak DOGE’nin son 1 haftada da %140 artış yaşadığı görülüyor.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple’a Büyük Dernekten Destek Geldi!

Sonraki Haber

Fiyatlardan Bağımsız Olarak Kriptolara İlgi Artıyor!

İlgili Haberler