YFI Rekordan Rekora Koşuyor, Artış Nereye Kadar Devam Edecek?

İlayda Peker

Yearn.finance’in (YFI) son zamanların en popüler ve en çok konuşulan token’ı olduğunu söylesek muhtemelen hata yapmış olmayız. Bundan birkaç ay öncesine kadar adı bile bilinmezken şu anda her gün konuşulan bir kripto para olmayı başaran YFI, ilk defa Bitcoin’in (BTC) tüm zamanlar rekorunu kırması ile de adından söz ettirdi.

YFI, geçtiğimiz saatlerde yine kendi rekorunu egale etti ve tüm zamanlar rekorunu bir kez daha kırdı. Asıl ilginç olan ise şu anda yaklaşık olarak 3 Bitcoin’in 1 YFI’ya eşit olması.

Artış Beklentileri Sürüyor

Analistler, yearn.finance vadeli işlemleri Binance’e yeni eklendiği için kriptonun yakında fiyat keşfine girebileceğini belirtiyorlar. Doğal olarak yatırımcıların kriptonun aşırı değerli olduğunu düşünmesi nedeniyle kısa pozisyon talebi inanılmaz derecede yüksek olabilir. Ancak analistlere göre büyük ralli öncesinde YFI, bir “sıkışma” sürecinden de geçebilir.

Bunların yanında YFI grafiklerine bakılacak olursa token’da ayıların bir satış baskısı başlatmaya çalıştığı 29.000 dolarlık seviyeden artışa geçmesi yatırımcılar için belki de sürpriz oldu. Çünkü bu seviyede ayıların baskın çıkması ve fiyatın geri çekilmesi bekleniyordu. YFI bunun yerine Binance’in de etkisiyle yeni rekor kırdı. Yapılan açıklamalara göre bu artışın arkasında, kitlesel tanıtım, güçlü bir topluluk ve inanılmaz derecede güçlü temellerin birleşimi yer alıyor.

YFI Fiyat Keşfi

Dün Binance Futures, maksimum 50 kat marj kapasitesi ile yearn.finance için destek eklediklerini açıkladı. Şu anda ise yatırımcıların çoğunluğunun kısa pozisyonda olduğu görülüyor ve bu da yakın zamanda daha yüksek seviyelerin görüleceğinin işareti olarak değerlendiriliyor.

Bunların yanında analistlere göre çok güçlü bir satış baskısı oluşmadığı sürece YFI’nin artışının kısa vadede devam etmesi bekleniyor.

Bunlara ek olarak bir önceki fiyat artışında etkili olan noktalar değerlendirildiğinde de “bir ortaklık duyurusu, Aave’deki listelenme ve güçlü teknik göstergeler”in YFI için ralli başlattığı ifade edilmişti.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ralliye Hazır Mısınız: Bitcoin Ayı 11.500 Doların Üzerinde Kapattı

Sonraki Haber

DeFi Borsasının Başarısı Coinbase’i Geride Bıraktı

İlgili Haberler