Yeni Hizmet: Binance CoinMarketCap (CMC) Endeks Nedir?

İlayda Peker

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, Binance CoinMarketCap (CMC) Endeks Serisini başlattı. Yapılan açıklamalara öde ilk endeks işlem hacmi bakımından ilk on kripto para birimini temel alıyor.

Binance CoinMarketCap (CMC) Endeks

İlk 10 Eşit Ağırlıklı Endeks, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi piyasa değerine göre ekosistemin en iyi 10 kripto para biriminin performansını izleyecek. Binance endeksleri, kripto borsasının sahibi olduğu kripto fiyat takipçisi CMC’den alınan fiyat bilgilerini kullanacak.

Duyuruya göre, Eşit Ağırlıklı Endeks aylık olarak yeniden dengelenecek ve yatırımcıların fiyat ve performansı değerlendirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış durumda. İlk 10 Eşit Ağırlıklı Endeks ile başlayan endeks ürünleri, Kasım 2022’den itibaren Binance’in Auto-Invest hizmeti aracılığıyla yatırımcılara sunulacak.

Bunlara ek olarak Binance, “çeşitli bir ürün setinde daha fazla dijital varlık” içerecek olan farklı endeksleri de kullanıcılar ile buluşturacağını ifade ediyor.

Düşüşe Rağmen Büyüme

Uzun ve sert bir kripto kışına rağmen Binance ve diğer büyük kripto endüstrisi devleri daha geniş kripto para topluluğu için hizmetlerini genişletmeye devam ediyor. Web3 geliştirme platformu Alchemy tarafından paylaşılan yakın tarihli bir Q3 2022 raporu, bu yılın aslında Web3 alanındaki geliştirme için kaydedilen en büyük yıl olabileceğini bildirdi.

Binance kısa süre önce hizmet tekliflerini dünya çapında birden fazla pazarda genişletti. 6 Ekim’de Kazakistan, borsaya dijital varlık hizmetleri sunmak için kalıcı bir lisans verirken, Orta Doğu’da 2022’de bölgesel kullanıcı kayıtlarında %49 artış olduğunu bildirdi.

Fiyat endeksi araçlarının bu son duyurusu, ağın arzından yaklaşık 547 milyon dolar değerinde BNB’yi piyasadan çeken 21. çeyrek Binance Coin (BNB) yakımının tamamlamasıyla geldi.

Bunlara ek olarak kripto para fiyatlarında belirsiz hareketler devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 19.295 dolardan işlem görürken, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 1.312 dolardan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Balinasından Devasa İşlem: İşlem Zamanlaması Dikkat Çekiyor

Sonraki Haber

Guinness Rekorlar Kitabı, Kripto Paraları Dahil Etti!

İlgili Haberler