Bitcoin Balinasından Devasa İşlem: İşlem Zamanlaması Dikkat Çekiyor

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre bir balina, kripto para piyasasında volatil hareketler devam ederken on milyonlarca dolar değerinde Bitcoin (BTC) işlemi yaptı. Balina gözlemcisi Whale Alert’e göre, büyük Bitcoin sahibi, bilinmeyen bir cüzdandan başka bir bilinmeyen cüzdana 248 milyon doların biraz üzerinde bir değerde olan 12.970 BTC aktardı.

Büyük Bitcoin İşlemi

Blockchaincom’dan gelen veriler, işlemin yaklaşık 22 dolara mal olduğunu gösteriyor. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı sırada 19.606 dolardan işlem görürken son 24 saat içinde %3 oranında artış yaşamış olduğu görülüyor.

Öte yandan blockchain veri toplama platformu BitInfoCharts’a göre, devasa kripto transferinin alıcı adresi şu anda 66. en zengin Bitcoin adresi ve toplam BTC arzının yaklaşık %0.068’ini elinde tutuyor.

Büyük BTC transferi, blockchain veri platformu Glassnode’un kısa süre önce balinalar tarafından kripto borsalarından Bitcoin çekilmesinin son birkaç hafta içinde arttığını açıklamasının ardından geldi. Glassnode’a göre, kripto borsalarından Haziran ayından bu yana en büyük net balina çekilmesi bu ay kaydedildi.

Borsalarda BTC ve ETH Oranı

Devasa Bitcoin transferi aynı zamanda kripto analitik firması Santiment’in önemli bir açıklaması ile aynı zamana denk geliyor. Yapılan açıklamalara göre şu anda kripto borsalarında tutulan Bitcoin seviyesi, lider kripto varlığın borsalardan çıkışı sırasında 48 ayın en düşük seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor. Kripto analitik platformuna göre, borsalarda Ethereum (ETH) arzı ise tam tersine yükseldi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda, “Bitcoin, Ekim ayında borsalardan giderek daha fazla kripto paranın uzaklaştığını görüyor ve bu da en son Kasım 2018’de görülen seviyelere denk geliyor. Bu arada, Merge’den önce büyük bir akış ile borsalara taşınmasından sonra Ethereum’un arzı biraz daha yüksek seviyelerde.” ifadeleri kullanılıyor. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, yazının kaleme alındığı sırada 1.323 dolardan işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ekim Ayı Hack Ayı Mı? Chainalysis’den İlginç Rapor!

Sonraki Haber

Yeni Hizmet: Binance CoinMarketCap (CMC) Endeks Nedir?

İlgili Haberler