Yeni Hafta Nasıl Başladı: Bu Altcoin’lerdeki Artışlar Dikkat Çekti!

İlayda Peker

Hafta sonu yaşanan düşüşün ardından kripto para birimlerinin yeni haftaya bir toparlanma ile başladığını görüyoruz. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 38.000 dolara kadar geriledikten sonra yeniden 39.000 dolarlık seviyenin üzerine yükseldi. Ancak bazı kripto para birimlerinin BTC’den çok daha fazla yükseldiği görülüyor.

Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin’de Fear and Greed Index’e (Korku ve Açgözlülük Endeksi) baktığımızda şu anda piyasada bir korkunun hakim olduğunu görüyoruz. Buna ek olarak BTC’de volatilitenin arttığını ifade edebiliriz. Bitcoin 10 Şubat’ta 45.800 dolar üzerine kadar yükseldikten sonra 38.000 dolar sınırına kadar geriledi. Şu anda ise Bitcoin’in yeniden 40.000 dolar üzerine çıkmak için çaba sarf ettiğini görüyoruz.

Analistler kripto para birimlerinde görülen yüksek volatilite sebebiyle piyasada belirsizliğin devam ettiğini ve bu sebeple de yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade ediyor. Buna ek olarak Amerikan bankacılık devi JPMorgan yakın tarihli bir analizde, Bitcoin’in adil değerinin 38.000 dolar olduğunu ifade etti. Ayrıca banka Bitcoin’in uzun vadede 150.000 doları görme olasılığı olduğunu da dile getirdi.

Solana’daki Artış

Piyasa değeri bakımından en büyük 8. kripto para olan Solana (SOL) ise gözle görülür bir artış kaydetti. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 95 dolar üzerinde işlem gören Solana, son 24 saat içinde de %10’un üzerinde artış yaşadı.

Bu noktada analistler SOL’de görülen artışın NFT’ler ile ilgili olabileceğini ifade ediyor. Özellikle Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri sebebiyle bazı yatırımcılar SOL’u tercih ediyor ve bunun da fiyatı yukarı çekmiş olabileceği ifade ediliyor.

Solana’ya ek olarak son 24 saat içinde %7’nin üzerinde artış yaşayan Shiba Inu (SHIB), %8’in üzerinde artış yaşayan Decentraland (MANA) ve yine %7’nin üzerinde yükselen Oasis Network de (ROSE) dikkat çeken kripto para birimleri arasında yer alıyor.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fidye Virüsleri ve Kripto Paraların Regülasyonu!

Sonraki Haber

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Nasıl 0,10 Dolar Görebilir?

İlgili Haberler