Yeni ChatGPT ‘GPT-4’ Modeli Yapay Zeka Tokenlarında Büyük Artışa Yol Açtı

Bitcoin Haber

AI tokenları, GPT-4’ün piyasaya sürülmesinin ardından fiyatlarda büyük artışlar görüyor. İkincisi, ChatGPT için çeşitli iyileştirmeler getiren yeni bir modeldir.

OpenAI GPT-4’ü Piyasaya Sürdü

ChatGPT, OpenAI’nin birçok iyileştirme getiren yeni bir model olan GPT-4‘ü piyasaya sürdüğünü duyurmasıyla teknoloji alanına hakim olmaya devam ediyor. Startup, GPT-4’ün selefi GPT-3.5’ten daha yetenekli olduğunu, çünkü daha iyi güvenilirlik, yaratıcılık ve nüanslı talimatların işlenmesini sağladığını belirtiyor.

Yeni modelin sunacağı yeni özellikler arasında görüntüleri anlama yeteneği de yer alıyor. Örneğin, bir kullanıcı birkaç malzeme içeren bir görüntü iletebilir ve AI, kullanılabilecekleri olası yemekleriyle yanıt verecektir. ChatGPT ayrıca “daha iyi bir hafızaya” sahip olacak ve 25.000 kelimeye kadar işlem yapabilecek.

Microsoft’un 10 milyar dolar yatırım yaptığı OpenAI, teknoloji dünyasında konuşuluyor ve birçok rakip şirket yapay zeka alanında kendi projelerini başlatıyor. Elbette bazı zorluklar ve tuzaklar hala mevcut, ancak bu milyonlarca kullanıcının ChatGPT uygulamasına akın etmesini engellemedi.

Yapay zekanın önemi yıllar içinde giderek arttı, ancak 2023 henüz en kritik yıllardan biri olarak şekilleniyor. Kripto endüstrisi de yılın başından bu yana büyüme gösteren birkaç projeyi dikkate aldı. Coinbase’den Conor Grogan da akıllı bir sözleşme girerek uygulamayı test etti ve uygulama güvenlik açıklarına işaret etti.

CryptoGPT ChatGPT Çılgınlığından Faydalanıyor

ChatGPT 2023’ün en sıcak hikayelerinden biri ve yeni model kesinlikle sadece uygulamanın popülaritesini artıracak. Başta CryptoGPT olmak üzere bazı kripto projeleri bu fenomenden faydalanmaya bile başladı.

Proje, platformunun, kullanıcıların yapay zeka verilerinden para kazanmalarını ve “günlük yaşamınızdaki her görevi bir gelir kaynağına dönüştürmelerini” sağlayan bir ZK Katmanı-2 olduğunu belirtiyor. Bu günlük unsurlar arasında fitness, flört, oyun ve eğitim yer alıyor. Token, borsalarda listelenmesinden bu yana %1703 oranında yükselerek son birkaç gün içinde önemli bir büyüme yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Shapella Yükseltmesi Başarılı Testin Ardından Mainnet İçin Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Bankacılık Krizi Yeni Yatırımcıları Bitcoin’e Mi Çekiyor?

İlgili Haberler