Yapay Zeka Altcoin’i Fetch’in (FET) Popülerliği Artıyor!

Bitcoin Haber

Yapay zeka altcoin’i FET’in popülaritesi son zamanlarda artıyor. Coingecko’ya göre, Fetch.ai’nin yönetişim tokenı aylık zaman diliminde neredeyse %53 artış gösterdi. Bu, günümüzde yapay zeka teknolojisinin hızlı büyümesine bağlanabilir.

Balinalar Resme Dahil Oluyor

Son araştırmalara göre, yapay zeka uygulamalarının artan popülaritesi sonucunda yapay zeka endüstrisinin bu yıldan 2027’ye kadar %22 oranında büyümesi bekleniyor.

Büyük teknoloji şirketleri de yapay zekaya büyük yatırımlar yaptı ve Microsoft, OpenAI’nin ChatGPT’sine milyarlarca dolar harcadı.

FET‘in etkileyici fiyat hareketlerinde görüldüğü gibi, yapay zeka ile ilgili tokenler büyük bir büyüme göstermiştir.

Teknoloji şirketleri gibi, kripto para balinaları da yapay zeka tokenlerinin ortaya çıkmasıyla yapay zeka alanına girdi. Sevgililer Günü’nde yaklaşık 61,2 milyon $ ya da 135 milyon FET’e eşdeğer bir miktar, mevcut bir balina adresine aktarıldı.

Santiment’in son tweetine göre, bu kadar FET biriktiren balina adresinin 224 milyon dolardan fazla Ethereum tuttuğu da biliniyor. Bu büyük balina işlemleri, kriptodaki yatırımcıların yapay zeka teknolojisi ve blok zincirine büyük ilgi duyduğunun bir örneğidir.

Büyük şirketlerin yapay zeka şirketlerine yatırım yapmasıyla birlikte, yatırımcıların yapay zeka tokenlerine olan ilgisinin önümüzdeki yıllarda artması bekleniyor.

FET Yükselişi Sürecek Mi?

Token’ın mevcut yukarı doğru hareketi şu anda FET’in 0.6007 $ direnci tarafından durduruluyor. Tokenın yükseliş fiyat hareketine devam etmesi için, bu direnç üzerindeki atılıma öncelik vermek bir zorunluluktur. Ancak, son balina işlemi güçlü bir yukarı yönlü hareketi tetiklemedi.

Bugün, 17 Şubat, token kırmızı bir mumda işlem görüyor. Düşüş momentumu devam ederse, 0,3864 dolarlık desteğin yeniden test edilmesi kaçınılmaz.

Ancak yapay zeka ile ilgili tokenların son zamanlarda bu kadar popüler olmasıyla, FET’in yükselişinin orta ve uzun vadede devam ettiğini görebiliriz.

Yapay zekanın artan kullanım alanlarından bahsetmeye gerek yok, yatırımcıların ilgisi artacak ve boğaların momentumunu daha da artıracak.

Şimdilik, yatırımcılar kısa ve orta vadede 0,3864 $ desteğini savunmaya odaklanmalıdır. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin hareketlerini izlemek de FET’in onlarla bir şekilde ilişkili olması nedeniyle onlara fayda sağlayacaktır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Do Kwon Arama Seviyesi 5’e Yükseltildi! Tehlike Çanları!

Sonraki Haber

Mt. Gox’un En Büyük Alacaklısı Erken Ödeme Seçeneğini Tercih Ediyor: Rapor

İlgili Haberler