“Yeni Bitcoin Fiyat Modeli: 2025’te Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi”

Bitcoin Haber

Bitcoin‘in 2024’ün sonlarında bir boğa koşusuna başlamadan önce “orta döngü durgunluğu” ile Bitcoin sahiplerini test etmek üzere olduğunu belirten yeni bir BTC fiyat modeli ortaya çıktı. Popüler analist CryptoCon’un “28 Kasım Döngüleri Teorisi”ne göre, Bitcoin fiyatının 2025’te tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağı öngörülüyor.

CryptoCon, Bitcoin dört yıllık fiyat döngüsünün doğasına ilişkin tartışmaların ortasında, BTC/USD paritesinin belirli bir zamanda nasıl davrandığı söz konusu olduğunda bu durumun birçok kişinin hayal ettiğinden daha basit olabileceğine inanıyor. Analist, 28 Kasım’ı Bitcoin’in her dört yılda bir “boğa koşusu başlattığı” tarih olarak tanımlıyor.

Bu teoriye göre, Bitcoin’in döngü eğrilerinin her 4 yılda bir zirve yaptığı yer 8 Ekim 2010’da ilk dip noktasıdır. Zirveler ve dipler 28 Kasım’dan 21 gün sonra eğri üzerindeki uygun zamanlarında gelir. Bu döngü sürecinde, Bitcoin’in fiyat hareketi zamanını bir “orta döngü durgunluğu” içinde geçirecek.

Bitcoin’in Temmuz ayındaki 31.800 dolarlık yerel zirveye atıfta bulunarak neredeyse erken zirvesini gördüğünü de belirten CryptoCon, bir sonraki ilgi noktasının Kasım 2024 olduğunu belirtiyor. Ancak, 2024 halving etkinliğine kadar Bitcoin fiyat hareketi üzerine görüşler farklılık gösteriyor.

DecenTrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, bu hafta verdiği bir röportajda yine de halving için 46.000 dolar hedefi verdi ve yıl sonu için 35.000 dolar seviyesine dikkat çekti. CryptoCon ise 2023 BTC fiyat davranışını “boğa piyasası sahte çıkışı” olarak özetledi. Bu öngörüler, Bitcoin yatırımcılarının gelecekte ne bekleyebileceği konusunda önemli bir görünüm sunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Gündemde: ABD’deki İlk Spot Ethereum ETF İçin Başvurular Yapıldı

Sonraki Haber

Kripto Para Dünyasında Token Kilit Açılışı: IMX’in Değerlendirmesi

İlgili Haberler