Yatırım Şirketlerinin Kripto Varlık Stratejileri Artıyor: Üst Düzey Atamalarla İlgili Amberdata Raporu

Bitcoin Haber

Amberdata’nın raporuna göre, ABD, İngiltere ve Avrupa’daki yatırım şirketlerinin artan bir şekilde kripto varlık yatırım stratejilerine liderlik etmek için üst düzey yöneticiler atadığı görülüyor. Rapor, düzenleyici baskılara rağmen kripto endüstrisinde olumlu bir gelişme öngörüyor. Ripple‘ın SEC ile yaşadığı yasal başarı, daha fazla varlık yönetim firmasını kripto varlık stratejilerine çekebileceğini belirtiyor.

Amberdata’nın “Kripto Varlıklar: Yöneticilerin Veri Altyapısı Yakıtı” başlıklı raporuna göre, varlık yönetimi şirketlerinin %24’ü kripto varlık stratejilerini benimsemiş ve ekstra %13’ü önümüzdeki iki yıl içinde kripto varlıkları benimsemeyi planlıyor. Bu durum, firmaların kripto varlıklara olan ciddi yaklaşımlarını ve üst yönetimin katılımını yansıtıyor.

Raporda ABD, İngiltere ve Avrupa’dan 60 yatırım uzmanına anket uygulanmış. Araştırmaya katılanların yaklaşık yarısı (%48), şirketlerinin portföyünde kripto varlıklara yer veriyor. Amberdata, önümüzdeki iki yıl içinde daha fazla varlık yöneticisinin kripto varlık ticareti ve yatırım stratejilerine odaklanmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

ABD kripto endüstrisinde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) devam eden düzenleyici baskısına rağmen, Amberdata önümüzdeki birkaç yıl içinde olumlu bir gelişme öngörüyor. Ayrıca, Ripple’ın SEC’ye karşı kazandığı son kısmi yasal zaferin daha fazla varlık yönetim firmasını kripto varlık stratejisi benimsemeye çekebileceğini vurguladı.

Son haberlere göre, Avrupalı kripto varlık yöneticisi CoinShares, 2023’ün ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %33 artışla 20,3 milyon pound (25,9 milyon dolar) toplam gelir elde etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

InQubeta’nın 100X Yörüngesi Güçlü İşaretler Gösteriyor 

Sonraki Haber

G20 Ülkeleri, Kripto Varlık Raporlama Çerçevesi’ni Hızla Uygulama Çalışmalarına Başladı

İlgili Haberler