Yatırım Gurusu: “Bitcoin Almak İçin Doğru Zaman Olabilir”

İlayda Peker

Uzun zamandır piyasada beklediği düşüşlerden bahseden tecrübeli yatırımcı Peter Brandt, yaptığı son açıklamalarda Bitcoin (BTC) almak için zamanın gelmiş olabileceğini dile getirdi.

Bitcoin’in Zamanı Geldi Mi?

Brandt yaptığı açıklamalarda, piyasa duyarlılığının fazla düşüş eğiliminde olduğunu belirtti, bu yüzden kripto para biriminin muhtemelen daha da yükseleceğine inanıyor. Bu noktada yapılan açıklamalara göre piyasa korku içindeyken varlık satın almak, karşıt yatırımın en popüler ilkelerinden biridir.

Buna ek olarak Brandt, haftalık grafikte Bitcoin‘in azalan bir kanal oluşturduğunu gösteren fiyat grafiği de ekledi. Bu tür modellerin kısa vadede düşüş sinyali verdiği düşünülse de, boğalar üst trend çizgisine girerse lider kripto para birimi muhtemelen daha fazla yükseliş görecek. Ayrıca Brandt, lazer gözlerdeki artışın da bir artış sinyali olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’de Fiyat Beklentileri

Lider kripto para birimi Kasım ayında 69.000 dolara ulaştı ve o zamandan beri %50’den fazla değer kaybetti. 38.000 dolar destek seviyesinin üzerinde birkaç başarısız girişimden sonra yeni haftada Bitcoin bir kez daha 37.000 doların altına düştü.

Yakın tarihli bir tweet’te, popüler kripto para birimi yatırımcısı Scott Melker, 39.600 dolar seviyesinin üzerinde haftalık bir kapanış olana kadar Bitcoin’de yükseliş beklemediğini ifade ediyor. Bu noktada yatırımcı, Bitcoin’in aylardır haftalık grafiklerde arka arkaya iki yükseliş mumu kaydetmediğini de ekledi.

Bunlara ek olarak Bitcoin art arda üçüncü ayı düşüşte kapatmaya da yaklaşıyor. Bu durum Haziran 2021’den bu yana gerçekleşmemişti. Ayrıca Bitcoin eğer Şubat ayını da düşüşle kapatırsa 2019 yılında bu yana görülmeye uzun bir düşüş serisini de sergilemiş olacak. Dolayısıyla Ocak ve Şubat kapanışlarının çok önemli olduğu düşünülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bigger Entertainment Kurucusu, Shiba Inu Fiyat Beklentisini Açıkladı: 3 Sıfır Silmek Mümkün Mü?

Sonraki Haber

Büyük Tehdit! IMF Kripto Paralar Konusunda Uyarıyor!

İlgili Haberler