Yasal Düzenlemeler OKEx’e Engel Mi Oluyor: OKEx Korea Kapanıyor

İlayda Peker

OKEx Korea’nın Salı günü resmen yaptığı açıklamalara göre küresel kripto para borsası OKEx’in Güney Kore şubesi önümüzdeki ay faaliyetlerini durduracak.

OKEx Korea Kapanıyor

OKEx Korea, kullanıcıların Kore won’larını ve kripto varlıklarını 7 Nisan’a kadar geri çekmeleri gerektiğini ifade ediyor. Bu tarihten sonra borsa, müşteri tarafından çekilmemesinden kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu olmayacağını ifade ediyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre OKEx Korea, para çekme başvurularını 7 Nisan saat 18:000’e kadar 7 gün 24 saat kabul edecek. Ancak para çekme talepleri önceden belirlenen asgari miktardan az ise yerine getirilmeyecek.

Duyuru, OKEx Korea‘nın bakım sorunları nedeniyle 15 Mart’ta para çekme işlemlerini geçici olarak durdurmasından kısa bir süre sonra geliyor.

Ayrıca şirket kapanış sebebini duyurusunda belirtmedi ve konuyla ilgili herhangi bir yorum yapılmadı.

Borsa Düzenlemeler Sonucu Mu Kapanıyor?

OKEx Kore’nin aniden kapanması, 25 Mart’ta yürürlüğe girecek olan kripto para birimleri ve ilgili hizmet sağlayıcıları için yeni bir düzenleyici rejimin hemen öncesinde gerçekleşiyor. Belirli Finansal İşlemlerin Raporlanması ve Kullanımı Yasasına göre, kripto borsaları gibi yerel dijital varlık işletme operatörleri (VASP) Kullanıcı bilgilerini Mali Hizmetler Komisyonu bünyesindeki Mali İstihbarat Birimine bildirmek zorunda olacak.

Yapılan açıklamalara göre VASP’ler, onaylı bir Güney Kore bankasına para yatırma ve çekme işlemleri için gerçek isim doğrulaması kurmalıdır. Rapor vermek için her yerel VASP, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile sertifikasyon başvurusunda bulunmalıdır.

Öte yandan dünyanın en büyük kripto borsası Binance‘in Güney Kore şubesi de 2021’in başlarında ülkedeki operasyonlarını durdurdu. Şirket, bu hareketi azalan likidite ve başlıca işlem çiftlerinin düşük işlem hacimlerine bağladı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH Düşüşü Nerede Duracak?

Sonraki Haber

Çin’in Merkez Bankası Dijital Para Birimi Anonim Olabilir Mi?

İlgili Haberler